03.08.18 Technická analýza XMR/USD – Výprodeje pokračují, klesá dokonce i Monero

Share This Post

Monero je ve ztrátě a stále čelí nátlaku prodejců – ranní hodnota (v pátek, 3. srpna) se pohybovala okolo 116,66 $, což znamená pokles o 4,6 %.

V poslední dnech, kdy kryptoměny čelí propadu, bylo Monero poměrně stabilní, avšak nakonec se také nevyhlo propadu.

Aktuálně cena Monera jasně zamířila na 110,00 $. Na této úrovni by mohl pokles ustat, ale pokud dojde k jejímu prolomení, prodejci pravděpodobně zamíří do nejnižší oblasti minulého roku, a to 106,40–106,50. Samozřejmě existují i jiné scénáře. Například by mohlo dojít k odrazu od úrovně 110,00 na 120,00 $ a následnému růstu do oblasti 128,50–128,60.

Klíčový support se tedy pro Monero nachází na ceně 110,00 $ a klíčová rezistence na ceně 120,00 $. MACD na časovém rámci D1 klesá do negativní oblasti a signalizuje tak pokles. Stochastic vstoupil do oblasti překoupení a taktéž signalizuje pokles.

Důležité zprávy pro Monero se týkají jeho bezpečnosti. Nedávno vyšlo najevo, že podvodníci využívali chyby v kódech, kdy kopírovali jednotlivé řádky s kódy peněženek uživatelů, a vybírali tak peníze z jejich účtů. Ve skutečnosti šlo o falešné transakce, které se dají velice obtížně vysledovat. Vyjma toho také hackeři využívali nedostatků systému: podvodník změnil číslo zobrazené v peněžence během využívání a provádění transakcí mezi účty a vybral tak více peněz, než jich v peněžence skutečně bylo. V současné době bylo vyřešených 6 bezpečnostních problémů a došlo tak k eliminaci další možné podvodné aktivity.

Shodou okolností Monero na tyto zprávy nijak nereagovalo, jelikož jeho cena byla už tak pod výrazným tlakem. V porovnání s ostatními altcoiny ale v během předchozího dne oslabovalo výrazněji.

Předtím došlo také k technickému auditu protokolu Bulletproof. Jde o velice zajímavou technologii, která by měla řešit škálovatelnost sítě, což by zvýšilo rychlost uskutečňování transakcí a snížilo poplatky. Technologie navíc nezanechává žádné stopy, takže je kompletně anonymní.

XMR - graf

Monero se momentálně v žebříčku kryptoměn nachází na 12. místě. Jeho tržní kapitalizace čítá 1,8 miliard dolarů.

Tuto analýzu připravil Dmitrij Gurkovskij – hlavní trader brokerské společnosti RoboMarkets, kde lze obchodovat kryptoměny, forex i akcie. Shortujte, longujte a obchodujte na páku s RoboMarkets naše obchody.

robomarkets banner affil


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové! Trading11 ani autor článku nenese žádnou zodpovědnost za výsledky obchodních aktivit založených na doporučeních a shrnutích v této analýze.


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...

Morehead: Bitcoinové rally je na ceste

Generálny riaditeľ investičnej spoločnosti Pantera Capital, Dan Morehead, v...

Komunita vyzývá roboty, kteří spamují krypto vlákna Twitteru

Twitter je platforma pro členy komunity, kde mohou diskutovat...