04.04.18 Technická analýza XRP/USD – Budeme čekat nebo jednat?

Share This Post

Dnes se opět vrátíme k oblíbenému Ripple. Jak se vydařila nebo naopak, nevydařila, předchozí predikce?


Připomínáme, že veškerý obsah na tomto webu je chráněn copyrightem a jakýkoliv pokus o kopírováni je trestný čin. V poslední době se začínají množit skupiny, které nám kradou analýzy. Víme o vás a jestli v tom budete pokračovat, budeme nuceni podniknout proti vám právní kroky. Berte to jako varování.


Posledně jsem napsal, že se nám na H1 vytváří formace trojúhelník, která bude pravděpodobně proražená směrem dolů, neboť cenu přitahuje support a také silný downtrend.

K proražení trojúhelníku došlo, ale následně zaúřadoval Bitcoin, který prudkou reakcí nastartoval krátký růst. Na takovou technickou událost zareagovala většina altcoinů vlastním růstem. Ripple nebyl výjimkou. Začal otáčet růstový trend na H1 prakticky ve stejnou dobu, kdy se na Bitcoinu vytvořil signál, který jasně naznačil že začneme oslabovat. Tento růst Bitcoinu a obrat s následným oslabením se dal na Bitcoinu celkem snadno předvídat a proto bylo celkem pravděpodobné že i ostatní coiny zareagují oslabením.

Ripple – XRP/USD- H1

Krátký růst se zastavil na trendové linii a zároveň zareagoval na oslabující reakci Bitcoinu. Samozřejmě, oslabení je přirozené a nebýt reakce rostoucího Bitcoinu, který popohnal k růstu altcoiny, klesal by trh XRP dál nerušeně do supportu. který se nachází v okolí 0,30 $.

Kde se nachází nejbližší překážka?

Cenu teď bude zadržovat před oslabováním předchozí low na 0,4535 $ a pouze jeho překonání otevře cestu k dalšímu poklesu.

Ripple XRP/USD-H4

Pokud se na Bitcoinu nestane něco neočekávaného, co by opět způsobilo rychlý růst samotného BTC, tak by nemusel vzniknout ani důvod k růstu altcoinů. Podle dlouhodobého náhledu stále očekávám oslabování XRP až k supportu, ale jak jsem vás již informoval v předchozí analýze, tak mezi supportem a současným low se nachází jedna důležitá
hladina – 0.43246 $, která může otočit současný pokles.

Pokud by tento support 0.43246 $ skutečně začal cenu otáčet, může případný růst vyvolat pohyb až k  0,75 – 0,80 $. Pamatujete, že tento UP pohyb bude proti silnému downtrendu a proto bych v případě růstu k 0,80 $ byl připravený uzavřít krátkodobé pozice. Zvláště pak, pokud by se na uvedené ceně 0,80 $ vytvořil daily pin bar.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...