04.06.19 ETH/USD – Začala nám korekcia! Kam až klesne Ethereum?

0
analyza denny update trading11

Ahojte traderi. Dnes sa pozrieme na druhú najviac kapitalizovanú kryptomenu podľa Coinmarketcap, a tou je Ethereum. Na úvod článku musím povedať, že ETH/USD bude silno ovplyvnené aj pohybmi Bitcoinu. Avšak ich korekcia sa zatiaľ vyvíja veľmi podobne.

Z hľadiska grafu si prejdeme niekoľko časových pásiem, aby sme vedeli rozobrať kompletnú analýzu coinu a najbližšie možné pohyby.

12H graf

Na danom grafe vidíme pekný uptrend. Naše dočasné, a možno v tomto trende aj posledné dno bolo na hodnote 82,28 dolára. Momentálne sa už nachádzame na hranici 268 dolárov, čo je zhruba 3-násobný nárast. Po takomto raste (ako na ETH, tak aj na iných altoch) je úplne logická korekcia. Graf nám vyrotoval do peknej exponenciály a prekonal niekoľko dôležitých rezistencií. Momentálne sme podľa môjho názoru dokončili vlnu č. 3 vyššieho stupňa. Táto vlna je charakteristická tým, že má najvyššie objemy, RSI častokrát prekonáva extrémne oblasti a v drvivej väčšine je aj najdlhšia. Momentálne sa nám teda začala korekcia a mali by sme pokračovať do vlny č. 4, ktorá je naopak typická svojím pohybom do strany.

4H graf

Tento graf nám potvrdzuje vyššie spomenuté. S najväčšou pravdepodobnosťou sme dokončili vlnu č. 3 a nasleduje korekcia. Typ korekcie zatiaľ vyzerá na ABC korekciu. Veľmi silná supportová zóna je od 227 – 232 dolárov.

  1. Silný support, ktorý nás držal od 15.05.
  2. Na týchto hodnotách končí aj 1:1 extension projekcie AB.

Či to však bude stačiť je otázkou. Podľa môjho názoru to stačiť nebude, ale krátkodobo nás tento support určite podrží.

1H graf

Na hodinovom grafe vidíme zatiaľ ukážkovú ABC korekciu, ktorá by čoskoro mala dôjsť do svojho targetu. Vidíme, že spodné knoty sú častokrát vyťahované, ale ako sme si ukázali už na 12H grafe, korekcia je naozaj nutná. Aj keď trh stále ukazuje silu a dlhodobejšie môžeme pomýšľať na rast, tak dočasná korekcia, ktorá by trvala niekoľko dní, je v poriadku.

Zhrnutie

Podobne ako ETH vyzerajú aj ostatné altcoiny voči doláru, s výnimkou TRX a XRP. Bitcoin začal korekciu a rovnakou cestou sa vydali aj veľké altcoiny. Zopakujem to, čo som hovoril už na začiatku. Aj keď si ETH a každý jeden altcoin ide čiastočne svojim životom, tak vo veľkom kopírujú Bitcoin. Ak by sa situácia na BTC zmenila, s veľkou pravdepodobnosťou ovplyvní všetky altcoiny. Momentálne sú však korekcie takmer identické a nemáme dôvod sa domnievať, že by sa zatiaľ niečo menilo.

Moje meno je Ing. Jakub Kraľovanský a som hlavným traderom spoločnosti Nexaltic Capital s.r.o.

NEXALTIC Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti a to bez ohľadu na finančný status, alebo znalosti klienta.

Klikni na: https://nexaltic.com/

 

Predĺžte si svoje členstvo o šesť mesiacov úplne ZDARMA! Ako na to? Návod nájdete v tomto článku:

Polročné členstvo na Trading11 ZDARMA pre každého! – Návod, ako ho získať

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku.

Ako použiť túto analýzu ?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať.
Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

 

 

avatar
  Subscribe  
Upozornit na