04.11.18 Technická analýza LTC/USD – Litecoin se chová tak, jak potřebujeme

Share This Post

Tak Bitcoin se nám vrátil do předchozí konsolidace v úrovni 6400 $, sice jsem tento návrat očekával až v příštím týdnu, ale čas nelze ovládat. Víme, kde trh může reagovat, víme proč, tam může reagovat, a co musí udělat, aby UP/DOWN mohl pokračovat. Případně co trh udělá, když v úrovni selže. Co však nemůžeme nikdy vědět, je, kdy k takovým reakcím na určité ceně dojde. Toto nejsou OPCE, abychom mohli pracovat s rozpadem času.

Zatím to vypadá tak, jak jsem říkal ve svém článku k Bitcoinu ze dne 30.10.18. V něm jsem vzpomínal, že se teď cena může vrátit až k úrovni 7000 $. Zde pak budeme moci zhodnotit situaci a další vývoj. První vážná resistance, která může mít návaznost na odmítnutí měsíční hodnoty v úrovni 6200 $, je resistance 7500-8000 $. Nicméně pokud se cena nedostane nad 7000 $, tak se opět můžeme vrátit k 6200 $.

Situace na Litecoinu vypadá přesně tak, jak jí potřebujeme vidět – přesně dle poslední analýzy. Silná weekly nad hodnotou 52 $, v době psaní analýzy se LTC obchoduje na Bitstamp za 55 $. Pokud překoná cena příští týden 60 $ a tuto oblast si cena udrží i nadále, pak bude dalším testem odolnosti dynamická resistance 72 $. Může se klidně stát, že se nad úroveň 60 $ dostaneme ještě dnes před zavřením weekly svíce, což by mimochodem bylo velmi pozitivní znamení.

Pokud by Bitcoin přece jen posílil k úrovni okolo 7000 $, pak se i Litecoin může podívat do oblasti 85 $. Zatím však nebudu předbíhat událostem, vše totiž záleží na Bitcoinu, jak bude reagovat v klíčových úrovních, například v současné konsolidační zóně 6400 $. Selhání měsíční svíce je velmi dobrý signál a BTC může na základě takového selhání poskočit až o 2000 $, tak se nechme překvapit.

Jedna silná weekly svíce sice nic neznamená, ale zlepšuje naši pravděpodobnost minimálně v krátkodobém horizontu. A krátkodobý horizont nám zatím naznačuje posílení Bitcoinu k úrovni 7000 $ a Litecoinu k úrovni 85 $.

Zatím tedy chceme vidět trh na 60 $ bez negativní reakce a následně chceme, aby byla překonána úroveň 72 $ a 85 $. Pokud by se trh dokázal usadit nad resistancí 85 $, tak by se mohlo jednat i o začátek střednědobé změny trendu.
Tomu všemu začínají nahrávat také fundamenty, jako je zalistování na Gemini, a proto si myslím, že překonání resistance 85 $ by nemusel být pro LTC problém, ale musí se zde cena také udržet.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...