05.05.18 Technická analýza BTC/USD – Průraz rezistence korekce, od IX..

3
analyza trading11

Během včerejšího dne si trh konsolidoval posílení nad krátkodobé high. Měl jsem takovou vizi, že konsolidace by mohla být 4 – 6 šestihodinových svící, což se sice vyplnilo, ale čekal jsem dosah alespoň na cenu 10000 $. Přesto rezistence krátkodobé korekce, před uzavřením ranní 6H svíce padla.

Situace na grafu 6H Bitfinex

Graf 6H Bitfinex..

Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Jak již píšu v úvodu, očekával jsem posílení na 10000 $ a proto se nyní přikláním k tomu, že trh se připravuje na průraz této kulaté hladiny, která je velmi silnou psychologickou hranicí. Z toho důvodu zakresluji predikci s průrazem až po cca 10200 $, kde by mohla dočasně vzniknout rezistence. V minulosti již několikrát na ceně 10200 $ Bitcoin reagoval a má tedy odpor na této hladině nějaké opodstatnění.

Může vás zajímat: Jak používat analýzu na trading11?

Jako support konsolidace v cenové formaci FLAG (vlajka – formace potvrzující trend) na 6H grafu posloužilo numerologicky, psychologicky silné číslo 9666 $ (9600 – 9700 $, abych nezlobil :). Trh zatím nedokázal jít pod a tím nám vznikl na tomto grafu opět další Hidden gap a to v rozmezí  9300 – 9600 $ (Hidden gap je tvořen masivním tělem svíce). Jelikož ale trh doposud ignoroval tento pattern na nižších cenách, nejsem si jistý, zdali tu bude tendence vrátit se k supportu 9300 $. Vyloučit to ale nelze. (Na FOREXových trzích to funguje krapet jinak a lépe. Škoda, že kryptotrhy těmto patternům tolika pozornosti nevěnují).

Pohled na 1H graf

Graf 1H Bitfinex..

Jak už titulek napovídá, rezistence konsolidační formace padla (v grafu 1H značena jako krátká, modrá úsečka, cca 9800 $). Z technického hlediska je to signálem pro další růst. Ano, může dojít k další korekci (protože to byl samozřejmě obrovský výkon :D), přesto to otevřelo cestu dále UP. Za povšimnutí také stojí podpora MA30 (oranžová křivka), kde se kurz krásně odrazil.

Závěr

S napětím očekávám otestování Neckline (rezistence cenové formace na cca 10300 $) a na reakce trhu tam. Včera jsem naznačoval, co by se tam mohlo odehrávat a o co tam půjde. Více si můžete přečíst tedy zde.

Supporty a rezistence platí stále z minulých dní.


Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!

Pokud chcete být u online analýzy, být připraveni, naučit se vyhledávat signály v praxi, můžete využít placený kanál IXtrading Akademie. Jsme netradiční metoda výuky a měsíc u nás Vám dá více, nežli dva roky samostudia. Nejsme placený signál. My Vás učíme být samostatní a na signály reagovat. Obchodujete semnou a mým týmem online


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
SemanIXOYE Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Seman
Host
Seman

Mohli byste prosím v některém z článku popsat, nebo pokud to jde i ve stručnosti, přidat do slovníku trading pojmů definici Hidden gapu? Pojem Gap v obchodní terminologii chápu, ale význam Hidden gap mi uniká. Děkuji Seman