ZDARMA 06.09.18 Technická analýza BTC/USD – Srazí Bearish Engulfing cenu pod 5000 $?

Share This Post

Tak Bitcoin si vybral tu extrémnější variantu, kterou je návrat do silného supportu v úrovni 6400 $. Pokles je to nepříjemný, nicméně úroveň 6200 $ je velmi silný level, a dokud se cena pod tento level nepropadne, tak by mělo být vše v pořádku. Myšleno tak, že již nepůjdeme níže. Bohužel propad byl tak rychlý a silný, že na překonání neckline zatím můžeme zapomenout.

Takto korekce vypadat neměla, ale pokud si vzpomínáte, tak jsem nedávno psal, že se nám otočil daily trend a může přijít nepříjemná testovací korekce. Jak je vidět, už se to stává pomalu pravidlem, že trh dá jasný signál, že se začíná měnit situace a o pár dní později trh propadne. Už to pozoruji od doby, kdy byl Bitcoin za 12,000 $. Od té doby se již 3x otočil trend z downtrendu do UPtrendu a vždy do týdne trh udělal prudkou korekci proti trendu. V tomto případě nevěřím, že 3x po sobě se jedná o přirozený vývoj trhu a úplnou náhodu!

Bitcoin Weekly

Rozhodně bych se nesnažil chytit dno okolo 6400 $.  Může se to podařit, ale je to hazard! Musíme dostat jasný signál a teprve pak vstupovat. Úroveň 6200 $ je dostatečně silná a schopná zastavit i weekly svíci. Předpokládám, že tato weekly bude pravděpodobně dost silná. Daily v tomhle případě moc neznamená a je potřeba se soustředit na vyšší TF (minimálně weekly). Nepřekvapilo by mě, kdyby weekly otestovala úroveň 6000-6200 $ a pokud to neudělá současná weekly svíce, tak se to stane v té následující.

Každopádně je potřeba počkat například na doji svíci nebo pin bar, či případně jinou reverzní svíci na TF weekly. Důvodem je silná současná weekly ( je v pohybu), která je zatím velmi silná. Pokud se navíc výrazně nezatáhne do konce týdne zpět nad 7200 $, tak to bude silný Bearish Engulfing pattern. To by mohlo spoustu lidí přesvědčit k prodeji za 6000 $, protože taková formace generuje další pokles. V tomhle případě by to pravděpodobně znamenalo pokles alespoň k 5000 $. Nicméně, tím že se cena vrátila na silný level, tak to nemusí být s tím poklesem pod 6000 $ zas tak horké. Mějte ale na paměti, že situace je zatím velmi nebezpečná. A to hlavně proto, že je na weekly svíci!

Tady nemá smysl rozebírat graf na H4 a říkat vám: „tady to kupte“. To by byl nesmysl, první signál změny nám může dát třeba daily, ale je potřeba, aby nakonec byla silná právě weekly.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Cena bitcoinu nad 20 000 USD vytváří FOMO s 620 000 novými BTC peněženkami

Nárůst ceny Bitcoinu nad 20 000 USD ve druhém...

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...