06.11.18 Technická analýza EOS/BTC – Dokáže trh přetavit první signál v dlouhodobou změnu?

Share This Post

Tak se nám EOS dokázal dostat ze sevření trojúhelníkové konsolidace. Zatím se ale ještě nedá mluvit o úspěšném proražení, neboť daily svíce zatím není ukončená. Nicméně time frame H12 již dokázal zavřít nad TL trojúhelníkové formace, a proto s napětím sledujeme daily. Vážnější překážku případného růstu bude později tvořit swingové high 0.0009544 BTC tvořící bod B.

Dail trend ……………………………….downtrend
Weekly trend……………………………downtrend

Pozor na přehnaný optimismus, všechno má svůj čas a dlouhodobá změna na EOS musí nejdříve překonat několik důležitých úrovní. Aby se trh mohl pokusit překonat swingové high 0.0009544 BTC, tak se cena musí pro začátek poprat s posledním low swing, které vzniklo před konsolidací. Toto low se nachází v úrovni 0.0009041 BTC.

Daily indikátor Stochastic a RSI mají ještě prostor pro posílení a to by nahrávalo dalšímu růstu trhu k resistanci 0.0009041 BTC. V případě překoupených indikátorů a známek selhávání daily svíce v úrovni 0.0009041 BTC, dojde pravděpodobně na vytvoření korekce.

Swingové low 0.0009041 BTC může vyvolat korekci a následný retest TL trojúhelníkové formace. Pokud by tento retest nevrátil cenu do formace pod TL, tak to bude signál k následnému růstu. Stále však budou platné úrovně 0.0009041 BTC a 0.0009544 BTC a to až do doby, než je trh nechá za sebou. Pokud se pozorně podíváte, tak zjistíte, že swingové low 0.0009041 BTC je poměrně silnou úrovní resistance, kterou trh již několikrát otestoval, a vždy se cena vrátila k výprodeji.

Dlouhodobé konsolidaci předcházel mohutný výprodej, který vytvořil silnou weekly svíci, která prorazila právě toto low. Naproti tomuto low stojí swingové high 0.0009544 BTC, tvořící první UP reakci po prudkém výprodeji. Toto swingové high nedokázal trh do dnešního dne ani otestovat a cena se vždy zastavila v úrovni swing low, a proto se postupně začala tvořit konsolidace. A teď by konečně mohl trh otestovat jak swingové low 0.0009041 BTC, tak následně i swingové high 0.0009544 BTC. Tyto dvě úrovně nám dají odpověď na to, zda je trh připraven střednědobý trend změnit nebo bude dál konsolidovat.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...