06.12.18 Technická analýza BCHSV/USD – BCHABC/USD Hash wars

Share This Post

Na přání redakčního týmu Trading11 si dnes probereme Bitcoin Cash a Bitcoin Cash/SatoshiVision. Upřímně říkám hned na začátku, že tohle nejde analyzovat, dělám to pouze proto, že redakce T11 si tuto „analýzu“ přála. Navíc je evidentní, že BCHSV není v souladu s celým trhem, cenu táhne nahoru pravděpodobně FOMO efekt.

(A ja som rád, že viem Reného názor na vec – pozn. Samuela)

Klasický Bitcoin Cash se dostal k cenám, kde nikdy nebyl a proto zde neexistuje žádná podpora a cena může jít až k bankrot line 0 $. Nicméně, že by BCH ztratil zcela hodnotu, pravděpodobně nehrozí.

Na druhou stranu, Bitcoin Cash SV je na samotném začátku a kromě high/low jednotlivých svící se podle TA není čeho se chytit. Musíme zde použít převážně fundamentální informace.

Odložení spuštění platformy Bakkt způsobilo prudký propad Bitcoinu a nikdo neví, jestli termín 24 ledna je konečný a Bakkt bude spuštěn. Může se stát, že dojde k dalšímu odložení tohoto termínu a to by mohl být další důvod k poklesu Bitcoinu. Nikdo také neví, kdy se skončí probíhající hash wars mezi Craigem Wrightem (BCHSV) a Rogerem Weerem (BCHABC), která má velký podíl na poklesu Bitcoinu a celého krypto trhu.

Klasický Bitcoin Cash se obchoduje za cenu 112 $ a podporu by mohl získat pouze návratem nad resistanci 640 $, nebo nějakým silným fundamentem. Ještě když byl BCH za 800 $, jsem v předchozích analýzách psal, že BCH je velmi předražený a že očekávám propad k 300 $. Ale propad k 100 $ jsem vážně nečekal.

Na druhou stranu, tento projekt podporuje silná těžařská společnost Bitmain, která spouští dalších 90 000 minerů na podporu BCHABC. Proto není otázkou, kde se propad ceny zastaví, ale kdy se zastaví. Navíc Bitmain může pozastavit těžbu Bitcoinu a přesměrovat těžbu na BCH. To by pak byl skutečně silný argument k investici do BCHABC.

Na druhou stranu, nevím, co si mám myslet o BitcoinCash / Satoshi Vison, protože nemá žádnou historii a není se čeho chytit. Můžeme sice hledat podporu na hodinovém grafu, jenže tento time frame nemá žádnou vypovídající hodnotu. Zde je tvorba ceny podporována CoinGeek , SVPool a BMGPool a díky těmto firmám ovládá Craig Wright 70% BCH network. Jenže až Bitmain spustí plný výkon těžební sítě podporující BCHABC, tak může sebrat BCHSV jeho dominanci nad trhem. Proto je zatím nad růstem BCHSV velký otazník a nejsem úplně přesvědčený o tom že BCH zanikne a nahradí ho BCHSV

Je potřeba počkat aspoň 6 měsíců než se trh tz. usadí a najde si stabilní úroveň. Momentálně se TA na tomto trhu udělat nedá, protože chybí jasný trend. To, že je současný růst podporovaný pravděpodobně FOMO efektem neznamená že je v UPtrendu. Dle mého názoru to nebude dlouho trvat a BCHSV se zřítí k hodnotám okolo 50 $ , případně se může zastavit a začít konsolidovat .

Upozorňuji, že toto není analýza protože tady se prostě analyzovat trh podle TA nedá


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...

Ethereum ETF schváleno, tak proč ještě nejsme bohatí?

Mohou existovat dva hlavní důvody, proč se cena etheru...

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...