06.12.18 Technická analýza BTG/USD – Obchoduje ještě někdo BitcoinGold?

Share This Post

Bitcoin se včera dotkl spodní vzestupné trend line v úrovni 3662 $ (Bitstamp). Velmi neochotně reagoval na drobné lokální supporty a daily svíci zavřel opět silně negativně. Jediné, co je trochu pozitivní, je skutečnost, že zatím neotestoval současné low 3474 $, ale pravděpodobně se tomu nakonec nevyhneme. Pokud se na věc podíváme z hodně širokého úhlu, tak stále hrozí, že až do konce roku se situace moc nezmění, a ještě více oslabíme. Zatím trh není ochotný ustoupit ze stávajícího, medvědího a velmi soustředěného tlaku výprodejů.

Většina trhů s altcoiny je paralyzována tímto tlakem Bitcoinu a nevytváří potřebný prostor pro individuální korekce. Některé altcoiny, zvláště ty nové bez potřebné historie, vytvářejí pouze nová minima jako například BitcoinGold.

Aktuální low je na hodnotě 13.20 $ a v současné době se BTG obchoduje za cenu 15.50 $. V tomhle případě mluvit o obchodování není zcela na místě, neboť to vypadá, že obchodníci o BTG nemají zájem. Obchody pravděpodobně zajišťuje pár robotů, které vytvářejí alespoň minimální likviditu a zdání toho, že trh je stále naživu.

V každé špatné události se dá ale většinou najít střípek, který je pozitivní. Jednak BTG již nemá moc co ztratit a dlouhodobá konsolidace v pásmu 0-15 $ může výrazně oslabit silný downtrend. Takový stav je pak příhodný k nastartování nového UP trendu BTG. Alespoň malou UP korekci by mohlo vyvolat překonání trendového kanálu a následně by se cena mohla pokusit dostat nad nejbližší resistanci. Tato se nachází v úrovni 29.80 $ a pokud by například trh začal nad touto úrovní konsolidovat, tak by to byl první signál toho, že úroveň low pravděpodobně již nepřekročíme. Zároveň by se nabízel růst k první překážce na swingovém high 78.50-90 $, kde bych pravděpodobně první obchody vzešlé z konsolidace nad 30 $ uzavřel. Počkal bych na korekci a do obchodu bych vstoupil znovu.

V podstatě se dá říct, že BTG pouze čeká na to, až mateřský Bitcoin najde konečné dno a začne otáčet trh. Do té doby může ještě ztratit něco ze současné ceny, ale myslím si, že moc už to nebude. Současnou hodnotu kapitalizace BTG drží už jen Hodlers účty a jelikož předpokládám, že majitelé BTG pravděpodobně nic neprodají, tak se stav moc nezmění.

Procházíme si skutečně temným obdobím kryptoměn a dělením obrovského majetku mezi pár nejbohatších. Nicméně i my máme jedinečnou příležitost nakupovat s obrovskou slevou, kterou například naši potomci mít už nebudou.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...

Ethereum ETF schváleno, tak proč ještě nejsme bohatí?

Mohou existovat dva hlavní důvody, proč se cena etheru...

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...