06.12.18 Technická analýza XRP/USD – Čeká nás návrat k supportu 0,25 $?

Share This Post

Příznivci Bitcoinu si dlouho nepřipouštěli, že by se mohl BTC propadnout třeba až pod 6000 $. Za současné situace se tento tábor nejvěrnějších přiklání k tomu, že pod 3000 $ už to skutečně neklesne. Pravdou však zůstává, že tento obrovský tlak na trh, může zatlačit v konečné fázi cenu až k úrovni 1800 $. Ti nejvíce zklamaní Hodlers si myslí, že konečnou bude až hodnota 1000 $.

Já si však dovolím tvrdit, že cena 1000 $ už není opravdu reálná.

A samozřejmě se nabízí otázka, co oslabení k úrovni 1800 $ udělá například s cenou XRP.
Když se podíváme na věc z té nejjednodušší stránky, tak by se jednalo u Bitcoinu o pokles cca -50 %. S tím by pravděpodobně oslabil také zbytek trhu a například XRP by se mohlo vrátit k supportu v úrovni 0,25 – 0,20 $.

Upřímně nemám nic proti, koupit si XRP za 0.25-0.20 $ je to skutečně lákavá příležitost nakoupit ve slevě, která se již nemusí opakovat. Momentálně to vypadá, že s dalším růstem Bitcoinu vám každý investovaný dolar může přinést zisk 10 $. Já se na současný propad cen nedívám negativně, ale spíše jako na příležitost udělat něco pro svou budoucnost.

XRP sice pomalu prolamuje jednu podporu za druhou, ale stále má nejmenší ztráty oproti zbytku trhu. Nemá cenu se trápit tím, že poslední výstup XRP z úrovně 0,39 $ k úrovni 0.43 $ nevyšel, měli bychom se soustředit na silný support v oblasti 0.25 $. Jedině jeho překonání by znamenalo určitý problém, ale Ripple dělá vše pro to, aby cenu udržel co nejvýše od této podpory. Momentálně cena leží na lokálním supportu 0.32 – 0.36 $, to je takový mezičlánek před oslabením k hlavnímu supportu 0.25 – 0.20 $. Tedy i zde se může trh otočit a zamířit zpátky do oblasti 0.43 – 0.45 $.

Aby se dalo uvažovat nad korekcí Bitcoinu a tím i celého trhu, tak by se musela v závěru týdne vrátit cena nad 4200 $. Jestli je to reálné, nelze ještě posoudit. Zatím to tak nevypadá, i když to se může změnit, pokud dnešní daily dokáže posunout cenu alespoň o 200 $ nad včerejší close. Každopádně poklesu XRP k supportu bych se neobával, osobně mám připravený fiat na dalších 15000 – 20000 tokenů XRP, které chci koupit někde pod cenou 0,25$.

Aby teď mohlo dojít k radikální změně, tak by se cena musela přesunout až nad současnou resistanci. V řeči čísel by to znamenalo návrat nad úroveň 0,46 $!


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Binance US v problémoch: Riaditeľ opúšťa spoločnosť, objem burzy klesá uprostred krízy

Dňa 16. septembra predstavoval objem výmeny na Binance US...

[Súhrn článkov] + Binance plánuje odstrániť stablecoiny z európskeho trhu

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše...

Bollingerove pásma ukazujú, že sa bitcoin nachádza na dôležitej hranici

John Bollinger, tvorca známeho ukazovateľa volatility, na sociálnej sieti...

ARK Invest: Makroekonomické protivetre môžu oddialiť rast Bitcoinu

Investičná spoločnosť ARK Invest vo svojej najnovšej správe upozorňuje...

Coinbase uvádza Web3 peňaženku pre inštitucionálnych a podnikových investorov

Kryptomenová burza Coinbase rozširuje svoju ponuku produktov s novou...

Armstrong: Coinbase plne integruje Lightning Network

Generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinbase Brian Armstrong vo svojom...