07.04.18 Technická analýza BNB/USD & BNB/BTC – Před skokem musíme do podřepu

Share This Post

Volně navážu na dnešní fundamentální analýzu. Já jsem toho názoru že nás čeká v následujících dnech korekce a dočasné oslabení, což by ostatně korespondovalo s vývojem hodnoty BNB po pálení (výprodej) – tedy zatím ještě chvíli rust a pak propad. Nejdříve vám představím, proč může nastat pokles a následně zapojíme myšlenku z fundamentální analýzy.

V minulé analýze jsem naznačil, že pokud BNB nepřekoná předchozí vrchol na ceně 14 $, tak bude následovat opět propad a návrat k supportu. Samozřejmě, trh předchozí úroveň resistance nedokázal překonat a tak logicky následoval propad k hodnotě 11,7 $.

Jak můžete vidět, trh po propadu k 11,7 $ začal na úrovni H4 konsolidovat a nikdo teď neví, co bude dál. Ani my to na 100% nevíme, ale proto že máme fundamentální a technickou analýzu, tak se domníváme, že bude následovat další propad ceny.

Ovšem, nezapomínejme na to, že se bude jednat pravděpodobně jen o korekci před dalším růstem. A proto, že jsme v Up trendu tak takové situace vyhledáváme, když se chystáme nakupovat.

BNB/USD-H4

Pravděpodobný bude v následujících dnech ještě mírný náznak růstu, ale myslím si, že bude trvat pouze do 15.04.18 a poté se trh propadne. Pokud držíte tento coin, byl bych opatrný s přikupováním do pozice u ceny 13,50 $, neboť si myslím, že to bude poslední posílení ceny před postupem k supportu.

Většinou je scénář stejný, nebo podobný

Tím, že trh vytvoří první swing vrchol, ustanoví nějakou hranic,i kterou se většinou snaží při nějaké další příležitosti překonat. Pokud je druhý pokus neúspěšný, vyvolá trh většinou ještě jeden pokus, jako potvrzení nebo vyvrácení nastalé situace. Vnímejte to třeba jako poslední šanci, po které v případě neúspěchu bude následovat skutečný pád a vy máte poslední šanci opustit své pozice.

S BNB mužete obchodovat na burze Binance. Zde najdete návod na její používaní.


Situace na páru BNB/BTC je trochu jiná. Zde se trh stále pokouší překonat předchozí high, nicméně tento pokus je značně nejistý a těžkopádný.

Jak můžete vidět v grafu, tak daily je dnes zatím červená, tedy negativní. Svíce je ale stále v pohybu a proto jí nelze označit za definitivně negativní, neboť do konce dne zbývá ještě dost času. Ovšem, když se podívejte na indikátor Stochastic, tak tento již naznačuje v překoupené zóně jistou ochotu jít do korekce a s přihlédnutím k fundamentální analýze nás větší propad ceny asi nemine.

BNB/BTC – Daily

Ten kdo četl fundamentální analýzu, zde jistě nalezl jednu informaci, která bude pro trh v první fázi silně negativní, později ale pomůže růstu. Touto  informací je systém postupného snižování množství tokenů v oběhu – tzv. pálení. Tento systém sice podpoří pozdější růst ceny, protože méně tokenů v oběhu znamená posílení, nicméně v první fázi může vyvolat prudkou reakci tak, jako při předchozím pálení dne 15.01.18.

Šipky v grafu ukazují předchozí pálení tokenů a druhá šipka ukazuje následující snižování, tak, jak uvádí fundamentální analýza. Předchozí pálení proběhlo 15.01.2018 a následující pálení proběhne 16.04.18, tedy už za pár dnů.

Pro mě je takový propad ceny přijatelný a nebudu žádný token prodávat, neboť na podobné pohyby proti své pozici jsem zvyklý a obchoduji bez páky. Ale pokud obchodujete na páku, může pohyb 2-3 dolarů proti vaší pozici znamenat psychickou zátěž, zvláště pokud máte malý účet.

Snad vám tento náhled technické analýzy pomůže nepodlehnout panice v případě většího poklesu ceny.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....