08.04.18 Technická analýza ETH/USD – Přešlapujeme na místě

Share This Post

Po delší době se vrátíme k ETH, abychom zjistili, zda se na tomto trhu událo něco zajímavého. Jestli se naše předchozí predikce naplnila, a jaké jsou výhledy na následující dny a týdny. Jak jistě víte, Ethereum prorazilo silný support a trh se dostal k psychologické ceně 400 $. Samozřejmě dle předpokladů zde začal trh konsolidovat, pravděpodobně před dalším poklesem do supportu.

Nejbližší support končí také na kulatém čísle 300 $, a když se podíváme zpět do historie, tak je to také místo, odkud začal minulý rok rychlý optimistický růst ceny ETH.

Aktuálně se na spodním okraji silné resistence vytvořila malá lokální resistence, která by mohla sloužit jako drobná podpora v případě, že by se trh odhodlal k růstu. V takovém případě bude pozitivní to, že trh nejdříve překoná kulaté číslo 400 $, a následně lokální resistenci. Zatím k podobné situaci nedošlo, a tak musíme počkat, zda-li trh najde sílu k takovéto akci.

Ethereum H4

Samozřejmě z dlouhodobého hlediska by bylo lepší, kdyby trh klesl do oblasti supportu a otestoval kulaté číslo 300 $. Prozatím konsoliduje pod cenou 400 $, a pravděpodobně pouze čekáme na vyčerpání trhu nebo na negativní fundament, aby se dostal na lepší nákupní cenu před tím, než začne další dlouhodobý růst. To co zatím nepouští cenu na nižší pozice je skutečnost, že předchozí daily svíce zavřela poměrně silně a dnešní svíce také opatrně roste, ale svíci, která je v pohybu zatím nelze hodnotit. Musíme počkat na konec dne.

Pokud trh konsoliduje a zdá se být nečitelný, je dobré si toto pásmo označit, přesunout se na nižší TF a podívat se, jak trh vypadá třeba na H1 nebo M30.

Ethereum M30

Když se podíváte na M30 je situace velmi podobná, kulaté číslo 400 $ tvoří silnou resistenci, kterou trh bude jen složitě překonávat. Pokud se ceně podaří toto kulaté číslo překonat bude následně UPpohyb konfrontován se zahuštěnou oblastí 404-410 $, která pravděpodobně vrátí trh zpět pod psychologickou bariéru 400 $.

Celkově je tato oblast velmi komplikovaná a vůbec bych zde nedoporučoval obchodovat. Pamatujte na to, že čím nižší TF si k obchodování zvolíte, tím více falešných signálů budete dostávat!!

Finální otázkou také zůstává, co s trhem udělají nové mining farmy, které teď začnou růst, jako houby po dešti.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Čo by znamenal pád tradičných trhov pre bitcoin a ethereum?

V poslednej dobe sa z mnohých zdrojov dočítate o...

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...