08.04.18 Technická analýza BTC/USD – Víkend ve znamení růstu a co dál ?

Share This Post

Dnes má kolega volno, tak vám ukážu, jak vidím Bitcoin já v následujících hodinách a příštím týdnu. Většina obchodníků předpokládá pád k hodnotám kolem 5000 $. Jestli se to stane vám dnes nikdo s jistotou neřekne, ale zatím se trh zastavil na supportu 6800-6600 $ a z toho budeme vycházet.

O tom, že bude hodnota 6600 $ silná mluvím již tři týdny, a zatím to vypadá, že zde trh našel jistou podporu. Otázkou zůstává, zda to bude stačit i v příštím týdnu?

Daily trend………………………Silný downtrend

Weekly svíce nám naznačují určité zabrzdění zběsilého oslabování z předchozího týdne, nicméně reakce není tak silná, jak by se očekávalo. Aby se dalo mluvit o pozitivním signálu, který by mohl podpořit růst i příští týden, musela by open příštího týdne otevřít na ceně aspoň 7350 $.

Moje teorie mluví o tom, že když se cena dostane zpátky do oblasti kolem 7000 $ může za příznivých okolností nastat pohyb až k hodnotě 9100-9400 $. Toto je úroveň, která nám může odpovědět, zda je 6600 $ retestem dna nebo jestli se budeme vracet k hodnotám okolo 6000 $.

Včerejší daily svíce byla poměrně silná a dávala tušit, že dnes také porosteme. Bohužel síla růstu není moc velká, ale to se dá pochopit vzhledem ke končícímu týdnu. Zatím den nekončí a v jeho závěru může cena ještě přinést nejedno překvapení. Indikátor stochastic již také naznačuje, že cena je dostatečně nízko a větší UP korekce by se hodila.

Bitcoin Daily

Situace na grafu H4 je zatím poměrně negativní, poté co se v 8h objevila silná zelená svíce se trhu ujala medvědí nálada a zatlačila cenu zpět k 6950 $, a zatím nepolevuje.

Bitcoin H4

Poměrně čitelnější je situace na grafu H1, kde vypadá situace poměrně pozitivně v souladu s denním náhledem.

Včera jsem na svém profilu upozornil na to, že trh H1 začíná selhávat na ceně 7030 $ a bude následovat propad ceny k 6850 $, ale později se bude vracet opět nad 7040 $, za 6h byla cena na hodnotě 6860 $.

Zde se trh odrazil a překonal high 7100 $, a to je pozitivní signál k dalšímu růstu. Jen si musíme počkat až se dokončí korekce v krátkodobém trendovém kanálu.

Bitcoin H1

Cílem tohoto pohybu na H1 by měla být cenová úroveň 7300-7400 $. Samozřejmě by bylo dobré, kdyby se této cílové hodnoty dosáhlo ještě před zavřením trhu, a to ve 2h ráno. Tím by došlo k tomu, že by příští týden otevřel novou weekly svíci právě na ideální ceně 7300-7400 $ a trh by dostal jasný signál o tom, že budeme pravděpodobně pokračovat v růstu i v následujícím týdnu.
Zatím se můžeme pouze dohadovat, jaký směr si následující týden vybere. Bohužel na odpověď si musíme ještě pár hodin počkat.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...