09.05.2018 Technická analýza ETH/USD – Rozuzlenie

Share This Post

Korekcia nám už prebieha štvrtý deň. No zdá sa, že situácia na trhu sa upokojuje a čoskoro pôjdeme zase UP. Ale najprv si poďme zosumarizovať dianie na trhu za posledných 24 hodín.

Po prelomení  kĺzavého priemeru MA200 (fialová) z hodinového grafu trh zaznamenal prudký prepad a cena opäť padla o 30$. Nezastavila ho ani krátkodobá Uptrend Line (bordová). Následne sa cena prakticky z ničoho nič otočila a začala postupovať do strany.

Posledné dva dni som bol skutočne trošku zmätený z diania na grafe, pretože trh negeneroval žiadne signály, rástol a klesal úplne nezmyselne, otáčal sa na miestach, kde nie je žiaden support či rezistencia. Dnes je už situácia oveľa jasnejšia. Trh tvorí pri každej otočke nižšie HIGH a vyššie LOW, čo je jasným znakom, že na grafe Etherea sa nám tvorí formácia trojuholník.

Hodinový graf Bitstamp:

9518ETHUSDH

Po prelomení rezistencie by mala cena vystreliť smerom hore, opustiť rezistenčné pásmo 700-750$ a s malou zástavkou na 780$ by sme mali v pomerne krátkej dobe dosiahnuť psychologickú hranicu 800$. Tu očakávam malú prestávku v raste a krátku konsolidáciu pred ďalším postupom.

Samozrejme v hre je stále aj scénar B. Ak by opäť došlo na Bitcoine k prepadu, cena by pravdepodobne prelomila support trojuholníka, čím by sa stala táto formácia neplatná a vrátili by sme sa znova otestovať 700$ support. No toto už nikto z nás neovplyvní. Nám neostáva v tejto chvíli nič iné ako veriť, že cena opustí formáciu v smere aktuálneho dlhodobého trendu, čiže UP.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Všetok obsah na tomto webe je zdarma. Ak ste spokojní s našou prácou, budeme radi, ak nám prispejete na chod.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Rusko aktívne zvažuje využitie digitálnych mien pre medzinárodné platby

Moskva zaujíma pozitívny postoj k digitálnym aktívam po tom,...

[SPRÁVY] • Stredoafrická republika je pripravená stať sa kryptocentrom • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Čas od času, najmä na...

[SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Primárna kryptomena má už viac...

Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Kryptoanalytik a influencer Nicholas Merten sa rozhodol staviť na...

Greyscale CEO: Nedávný výprodej kryptoměn investory neodradil

Navzdory nedávnému výprodeji trhu s kryptoměnami je optimismus mezi některými předními...