11.04.18 Technická analýza EOS/USD – Šlapeme do pedálů

Share This Post

EOS šlape do pedálů a vypadá, že ho nic nemůže zastavit. Podívejme se tedy, co může tento UP pohyb teoreticky ohrozit z pohledu technické analýzy.

První překážkou, která buď cenu podpoří v růstu, nebo vyvolá korekci, je resistance, do které trh právě vstupuje. Resistance zasahuje do high weekly svíce 10 týdne na úrovni.
Toto high by měl trh překonat do konce týdne. Pokud by weekly svíce nedokázala zavřít nad high a nad resistancí, tak může dojít k technické korekci.

Low  5.80 $ z 6 února tvoří v současné době silný support podpořený klouzavým průměrem MA200, od kterého se po konsolidaci cena odrazila a ted může rychlý nárůst ceny zastavit právě týdenní high a resistance v oblasti 7,60-8,60 $. Kromě těchto dvou překážek je zde klouzavý průměr MA100.

EOS/USD – Daily

Pokud pohyb neohrozí resistance, bude na řadě trend line a high na cenové úrovni 10 $. Trendovou linku bych jako překážku dalšímu růstu nebral jako úplně silnou úroveň, i když samozřejmě menší korekci vyvolat může. Daleko závažnější překážkou bude zmíněné swingové high na ceně 10 $, protože obchodníci většinou ukončí pozice, pokud se cena přes high nedostane. Naopak, překonání high daily svící otevře cestu k dalšímu posilování  růstu.

Poté již trhu nebude nic bránit v růstu až k ceně 12.50 $. Zde opět může trh zareagovat korekcí, která cenu vrátí k swingovému high na hladině 10 $.
Trh pravděpodobně míří k hranici 15 $, ale růst je zatím poměrně rychlý a takové tempo by bylo celkem nezdravé.

EOS/USD – H1

Na H1 již teď můžeme pozorovat, že trh nezdravě zrychluje a korekce by mohla vrátit cenu k hodnotě 6,8 $ a trhu dopřát krátký oddech. Myšlenku korekce na TF-H1 může podpořit indikátor RSI, který je již teď hodně vysoko v překoupené oblasti!

Později, pokud cena dosáhne na druhou resistanci v úrovni 15 $, se k EOS ještě vrátíme. Zatím máme definované překážky a s klidem můžeme sledovat další růst .


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...