12.04.18 Technická analýza ETH/USD – Předpovídání budoucnosti

Share This Post

V poslední analýze Etherea jsem naznačil, že budeme pravděpodobně dál klesat k psychologické ceně 300 $. Samozřejmě se nic nezměnilo a stále si myslím, že by k takovému poklesu mohlo dojít, ale možná se nám zformuje něco, co by mohlo tomuto scénáři předejít.

Když se podíváme na graf H4 tak zjistíme, že trh 9.4 posílil až k hodnotě 431 $ a následně svíce silně oslabila, pravděpodobně v důsledku prudkého poklesu Bitcoinu. Zajímavé však je, že se trh dostal nad lokální resistanci a i když následně oslabil, tak je to pozitivní signál.

Další důležitou informací kterou nám trh teď dává je fakt, že současným opatrným růstem dokázal cenu dostat nad 419 $ high předchozího týdne

Ethereum H4

Už jenom nahoru?

Později jsme se vrátili k MA100 a MA200, ale teď se trh opět snaží dostat nad tuto oblast a zdá se, že by průnik nad lokální resistanci mohl být úspěšný. Ovšem, ten správný okamžik a potvrzení se dostaví až ve chvíli, kdy trh na úrovni TF-H4 překoná signální high 431 $.

Pokud se Ethereu podaří dostat nad hladinu 431 $, pravděpodobně bude následovat další růst, například k 450 $ kde by mohl zeslábnout. Ideální by pak bylo kdyby trh vyvolal korekci zpět k resistanci na 419 $, ze které se stane support. To však ještě nebude to pravé pro další pohyb nahoru. To co by mohlo dostat cenu Etherea skutočne vysoko bude fakt že support podrží trh před dalším poklesem.

To vše by vytvořilo šanci překonat silnou resistanci ( modrá zóna ) a i když to nebude snadné, tak se tímto odrazem ceny od lokálního supportu může odstartovat růst až k hodnotě 500 $.

Ethereum H1

Samozřejmě se může stát, že trh odmítne lokální resistanci a následně i high 431 $. V takovém případě by mohla nastat situace, kdy se korekčně vrátíme k trendové lince, která buď cenu podrží před dalším oslabováním, nebo trh trend line prorazí a klesne k ceně 400-370 $.

Často se setkávám s poznámkou čtenářů že používáme formulace jako, když se nestane toto, může nastat toto. Tyto logické argumentace samozřejmě chápu.

Nicméně pokud určím směr a místo obratu, nemůžu tuto informaci brát jako DOGMA které prostě bude tak, jak je psáno. Kdepak, tak to nefunguje! Na trzích vždy musíte mít k plánu A, také plán B! Musíte vědět, máte dělat v případě, že váš plán A prostě neklapne. To je realita! Nejsme signální skupina a nevěštíme z křišťálové koule.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...