11.06.18 Technická analýza ETH/USD – Krátka pauza

Share This Post

Ethereum nám v priebehu včerajška kleslo až k 500$ supportu. Aby som bol presný, nové LOW sa nám vytvorilo na 504$. Od tej doby nám trh opäť posilňoval a vrátil s k rezsitencii 535$. To je pre túto chvíľu strop.

Hidinový graf Bitstamp:

11618ETHUSD1H

Trh po prudkom prepade konsoliduje vo vlajke. Bohužiaľ ako vidíte aj na obrázku, opäť sa nejedná o žiaden odraz od supportu, iba otočku vo vzduchoprázdne ako pred dvoma týždňami. A samozrejme opäť je to bez relevantného signálu a čo je najhoršie, že po prepade sme opäť bez objemov. Kapitalizáciu trhu oproti minulému mesiacu padla o 160 miliárd a na trhu to začína byť cítiť.

V týchto chvíľach je ťažké predvídať čo trh spraví. Kľudne sa môže stať, že zase raz, bez objemov prelezie rezistenciu a bude pokračovať k 560$. No horná hranica supportneho pásma sa zdá byť v týchto chvíľach pre trh veľkým sústom. V priebehu dňa sa však situácia môže kľudne zmeniť. Takže summa summarum, dnes by sme mali pokračovať do strany a vyčkávať na Bitcoin. Treba však rátať aj s možnosťou prelomenia rezistencie a následného rastu k 560$. Bola by to zároveň dobrá príležitosť na malý skalp.

Denný graf Bitstamp:

11618ETHUSD1D

Ak Bitcoin opustí vlajku a bude pokračovať v prepade, Ethereum poletí s ním. To majte na pamäti. A zastaviť by sme sa mohli na dlhodobej Uptrend Line (zelená). V súčasnej situácii by to bolo ideálne miesto pre odraz. Tak uvidíme. Ak však ani Trend Line prepad nezastaví, bude to už vážne zlé.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...