12.04.18 Technická analýza BTC/USD – Impulz ke změně nálady?? Od IX..

Share This Post

Když jsem si dnes dopoledne četl jeden komentář, jestli zde není možnost, že dolu už se to nepodívá, netušil jsem, co velkého se odehraje za necelé dvě hodiny. Mění se tím situace na trhu nebo je to opět jen krátkodobá past?

Graf 6H Bitfinex

Graf 6H Bitfinex + detail..

Když dnes kurz prorážel opět dlouhodobou Trend Line směrem up, jen stěží jsem si dokázal představit, že výsledný pohyb bude až nad 8080 $. Včerejší hrubý odhad byl pouze na 7600 $. Celá situace se odehrála na jedné jediné 6H svíci, kde nejprve došlo k mírnému propadu a během  několika následujících hodin trh nekompromisně otočil situaci. Za rychlým nárůstem pravděpodobně stojí vysbírání short pozic na jejich SL (Stop Loss), kdy většina trhu již očekávala propad. Více v tomto článku.

Může vás zajímat: Jak používat analýzu na trading11?

Znamená to tedy ukončení down trendu? Osobně se domnívám, že rozhodně ne. Už předčasem jsem měl na mysli tu možnost, že trh se pokusí reagovat na potenciální cenovou formaci Dvojitého dna a vytvoří se výraznější up trend s možností růstu až po 11000 $, kde se přibližně nachází Neckline této formace.

Posílelní je tedy markantní a podle technických možností, by mělo dojít na konsolidaci takového pohybu a to opět až po hladinu rostoucí Trend Line při ceně cca 7000 $.

Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Graf 1D Bitfinex

Graf 1D Bitfinex..

Jak je vidět na denním grafu o zas tak moc nejde. Kurz zatím balancuje při hodnotách 7650 $, kde se nachází plovoucí MA30 a rezistent Trend Line, hlavního downtrendu a nachází se tak v trojúhelníku těchto dvou významných TL. Support TL (zelená) prokazuje svoji odolnost a rozhodně nebude jednoduché ji prorazit pod.

Ačkoliv se jedná pouze o likvidaci prodejních objednávek a růst není podpořen nákupní horečkou, může to celkově vyvolat optimistickou náladu a trh by mohl nadále po korekci krátkodobě posilovat.

Intraday situace na grafu 1H

Velmi hrubý odhad..

Graf 1H Bitfinex..

Na 1H grafu lze rozpoznat místa, kde se dalo naskočit. Nejprve návrat nad MA200, následně průraz nad TL.. Nelze to pokládat za plnohodnotný signál a ani já nebyl připravený na tento rychlý průběh reagovat. Proto komu to uteklo, nic se neděje, jen to jen jeden obchod za dobrou cenu. Jede se dál.


 

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!

Pokud chcete být u online analýzy, být připraveni, naučit se vyhledávat signály v praxi, můžete využít placený kanál IXtrading Akademie. Jsme netradiční metoda výuky a měsíc u nás Vám dá více, nežli dva roky samostudia. Nejsme placený signál. My Vás učíme být samostatní a na signály reagovat. Obchodujete semnou a mým týmem online.


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...