12.06.19 Zlato sa konečne pochlapilo – mení sa tým niečo?

analyza bitcoin trading11 analyza

Ahojte traderi. Dnes máme stredu a to znamená, že sa pozrieme na trhy mimo kryptomien. Keď som si prechádzal rôzne zaujímavé grafy, tak mi do oka padol graf zlata aj keď som o ňom robil analýzu pred dvoma týždňami.

Čo sa vlastne stalo?

Zlato breaklo smerom nahor trendový kanál a posilnilo takmer o 7%. Pre nás kryptomaniakov je to bežná vec, ale vo svete komodít sa to často nestáva. V mojej poslednej analýze som ukazoval support, kde by sa zlato mohlo otočiť. Vstup do zlata som netrafil presne o 0,07%. Zlato teda takmer na chlp došlo k môjmu targetu, kde som predpovedal otočenie trendu, ktoré sa nakoniec aj stalo.

zlato, 12.06.19 Zlato sa konečne pochlapilo – mení sa tým niečo?, TRADING11

Momentálne by som sa nečudoval, keby zlato po takomto raste začalo konsolidovať vo forme triangla. Znova máme 2 možnosti ako pri každej korekcii. Buď vytvorí zlato pattern trianglu, alebo klasickú ABC korekciu, ktorá bude vo forme FLAT, alebo ZIG-ZAG. Podľa momentálnej štruktúry by som skôr vsadil na triangel. Celkový target by som išiel do vyššie nakresleného modrého obdĺžnika, ktorý pôsobí ako silná rezistencia na vyššom časovom rámci. Pohyb zlata sa dal krásne predikovať, pretože som o ňom hovoril už dávnejšie avšak celý rast je zatiaľ limitovaný.

Čo hovorí vyšší časový rámec?

Tu už môžeme vidieť prečo je celý rast limitovaný. Na vyššom časovom rámci sa nachádza zlato v obrovskom triangli. Support trendline sa nám dvíha, ale zhora nás vždy zastaví silná rezistencia, ktorá si myslím, že zaúraduje aj teraz. Aj podľa Elliott Wave teórie by sme zhruba v tej oblasti mali dokončiť 5-tu vlnu. Ak graf ide dokončiť piatu vlnu a zároveň v daných miestach máme tak silnú rezistenciu, tak z hľadiska pravdepodobnosti je obrovská pravdepodobnosť, že sa graf otočí. Teória hovorí, že vždy po piatej vlnovej štruktúre musí prísť minimálne ABC korekcia opačným smerom. Opäť teda môžeme vidieť ako technická analýza krásne dáva zmysel.

zlato, 12.06.19 Zlato sa konečne pochlapilo – mení sa tým niečo?, TRADING11

Zhrnutie

Rast zlata je v tejto chvíli obmedzený a nebude trvať dlho, kým sa zlato bude musieť definitívne rozhodnúť, ktorým smerom sa vydať. Priestor na dokončenie veľkého triangla tam stále je, takže jeho vyplnenie môže trvať aj niekoľko týždňov. Potom však príde zásadný moment či hore, alebo dole. Zatiaľ môžeme zlato obchodovať vo vnútri daného trianglu.

Máme tu Týždeň tradingu! Celá platená sekcia na Trading11 bola otvorená PRE VŠETKÝCH. Užite si teda naše analýzy, niečo sa naučte a sledujte hlavnú stránku tejto akcie, kde sa budú objavovať zaujímavé články, oznámenia a ďalšie menšie akcie.


Moje meno je Ing. Jakub Kraľovanský a som hlavným traderom spoločnosti Nexaltic Capital s.r.o.

NEXALTIC Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál na novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup, dostupný širokej verejnosti a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Klikni na: https://nexaltic.com/

 

zlato, 12.06.19 Zlato sa konečne pochlapilo – mení sa tým niečo?, TRADING11

Polročné členstvo na Trading11 ZDARMA pre každého! – Návod, ako ho získať

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku.

Ako použiť túto analýzu ?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať.
Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme qTube s.r.o. a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.