[Seriál] Které blockchainové společnosti nejvíce ovlivní decentralizaci kryptoměn? – 2. díl

Share This Post

Toto je druhá část seriálu s názvem „Které blockchainové společnosti nejvíce ovlivní decentralizaci kryptoměn“. V tomto miniseriálu bychom vám chtěli představit všechny společnosti a jejich způsob, jakým decentralizaci pomůžou. V dnešním díle si představíme projekty Brave, WeTrust a Kyber.

(článek pokračuje pod odkazem)

Pokud vám utekl 1. díl, můžete číst zde:

[Seriál] Které blockchainové společnosti nejvíce ovlivní decentralizaci kryptoměn? – 1. díl

Brave

Společnost Brave je tvůrce revolučního webového prohlížeče pod stejnojmenným názvem Brave. Prohlížeč je revoluční v tom, že se jedná o vůbec první prohlížeč, který vás odmění za zobrazování reklam. Brave ovšem tuto možnost dovoluje jen u stránek, které jsou s nimi v partnerství, jinak má v sobě Brave zabudovaný adblock.

Kromě možnosti odměn se muže pyšnit tím, že jejich servery neuvidí ani neuchovávají vaši historii prohlížeče. To znamená, že zůstanou na vašem zařízení soukromá, dokud ji nevymažete. Výhodou je, že vaše data neprodají třetím stranám, stejně tak, jak je to běžné například u Chrome či Opery.

Mimo jiné se dokáží porovnávat s Chrome či Firefox, co se týče rychlosti vyhledávání, kdy Brave je rychlejší, například na mobilních zařízeních.

Mohlo by vás zajímat: Trading týden pro všechny zdarma u nás na Trading11

WeTrust

Zabývá se fundrasingem, poskytováním úvěrů a darováním kryptoměn pomocí startup programu. Společnost má 4 projekty.

První nese název Spring a zabývá se startup programy. To znamená, že za pomocí kryptoměn, konkrétně Etherea, vybírají finance na začínající projekty. Můžeme zde nalézt například projekty na léčbu dětí či na podporu pro začínající umělce.

Druhým projektem je Staking, který funguje podobně jako Spring, avšak používá se zde pouze TRST token. Na rozdíl od Spring se zde darují přímo na charitativní společnosti, nikoliv na projekty.

Třetí projekt je Trusted Lending Circle, který má na starosti nebankovní úvěry za pomocí blockchain technologie. Funguje zatím pouze v beta verzi. Stejně tak jako u Spring se zde používá Ethereum.

Poslední projekt je CryptoUnlocked, který funguje jako předchozí Spring a Staking. Ovšem zde přispíváte svými tokeny například na podporu petice, aby burza Binance zalistovala IOTA/USDT na platformu či na různé podobné projekty.

Kyber

Kyber neboli Kyber Network je společnost zabývající se směnou tokenů pro společnosti. Kyber vlastní své zásoby kryptoměn, a tak není napojena na žádnou z burz, což zároveň vede k tomu, že směna probíhá okamžitě. Například online shop přijímá platbu v Ethereu, ale díky Kyber zákazník může zaplatit například Bitcoinem, kdy přes Kyber Network dojde ke směně na Ethereum a online shop ji tak přijme. Kromě směny tokenu za token podporuje také směnu fiatu za kryptoměny.

Závěr

V dnešním díle jsme vám představili 3 projekty, které by měly mít velký podíl na decentralizaci. Tyto projekty budeme pozorně sledovat a případné novinky, které budou mít vliv na decentralizaci, vám samozřejmě dáme vědět. Již v nejbližší době se můžete těšit na poslední díl tohoto seriálu.

Co číst dál?

Vše o těžbě kryptoměn ve 300 slovech

 

Related Posts

Zakladatel Binance by měl být uvězněn na 36 měsíců, tvrdí američtí žalobci

Zatímco se úřady Spojených států chystají 30. dubna udělit...

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...