[Seriál] Které blockchainové společnosti nejvíce ovlivní decentralizaci kryptoměn? – 1. díl

0
firm

Toto je první část seriálu s názvem „Které blockchainové společnosti nejvíce ovlivní decentralizaci kryptoměn.“ V tomto miniseriálu bychom vám chtěli představit všechny společnosti a jakým způsobem decentralizaci pomůžou. V dnešním díle si představíme projekty Aragon, Distroct0x/Meme Factory, Gitcoin a Bancor.

Aragon

Aragon je projekt, který usiluje o posílení globálních, byrokratických organizací, společností a komunit. Aragon umožňuje organizovat, spravovat a spolupracovat bez jakýchkoliv hranic a zprostředkovatelů. Jejich primární zaměření je na DAO (Decentralised Autonomous Organisations).

DAO je stále čím dál více populární a to díky jejich projektům dxDAO a moloch DAO. Již teď můžeme vidět na platformě Aragon spoustu firem, které do tohoto projektu investovaly miliony dolarů, a právě tato cesta by mohla pomoci k decentralizaci kryptoměn.

Disctrict0x/Meme Factory

District0x je síť decentralizovaných trhů a komunit, které díky tomuto projektu můžeme vytvořit, provozovat a řídit. Síť běží na Ethereum, Aragon a IPFS. Funguje to jako decentralizovaná autonomní síť, ke které mají přístup všichni uživatelé internetu.

Meme Factory jak už je z názvu poznat, bude se jednat o fenomén v podobě meme. Tento projekt je od stejných vývojářů jako District0x a úkolem projektu je vytvořit platformou pro tvorbu, vydávání a výměnu sbírek meme v bloku Ethereum.

Uživatelé Meme Factory nahrávají originální memy na komunitní stránku, která je obecně známá jako registr Dank, ke kterému byl vytvořen také Dank token. Tento token dostávají tvůrci meme obrázků jako odměnu za jejich práci.

Gitcoin

Gitcoin platforma spojuje vývojáře na volné noze s lidmi, kteří hledají zaměstnance nebo přímo s databází on-line pracovních míst. Každý pracující dostává odměnu v kryptoměnách. Firmám se tak otevírá možnost využití globálních pracovních sil k rychlému dokončení potřebných úkolů a zároveň pro ty co chtějí možnost pracovat na dálku jako freelancer (na volné noze).

Stále více lidí pracuje z domova nebo na cestách, Gitcoin jde s vývojem existujícího globálního trendu, který je stále více populární.

Proč je decentralizovaná burza lepší než centralizovaná ? – https://trading11.com/nazor-jak-byl-hacknut-bancor-a-budoucnost-decentralizovanych-burz/

Bancor

Bancor je decentralizovaná síť, která poskytuje uživatelům jednoduchý, levný způsob nákupu a prodeje tokenů přímo prostřednictvím peněženek. To znamená, že Bancor slouží jako peněženka a burza zároveň. Můžete zde nalézt více než 130 kryptoměn, které jednoduchým způsobem a při malém poplatku, můžete mezi sebou obchodovat.

Závěr

V dnešním díle, jsme vám představili 4 projekty, které by měli mít velký podíl na decentralizaci. Tyto projekty budeme pozorně sledovat a případné novinky, které budou mít vliv na decentralizaci, vám samozřejmě dáme vědět. Již zítra se můžete těšit na pokračování tohoto seriálu a to hned ráno v 10:00.

Co číst dál?

[Seriál] Po stopách kritiků kryptoměn – Nouriel Roubini – část 1.

Zdroj:
medium.com

avatar
  Subscribe  
Upozornit na