12.11.18 Technická analýza XRP/USD – Návrat nad support

Share This Post

Ripple a jeho token XRP – to je teď také celkem horké téma. Před propadem Bitcoinu došlo na XRP k selhání ceny v resistanci. Předpokladem předchozí analýzy byl další pokles, buď s poklesem Bitcoinu nebo za situace, že by se Bitcoin rozhodl konsolidovat. Bohužel, i když k poklesu Bitcoinu nakonec došlo a ten si s jistotou došel pro retest úrovně 6300 $, tak XRP vůbec nereagoval. A když se nakonec potvrdilo, že Bitcoin pod 6300 $ již nepůjde, tak na to XRP zareagoval  růstem.

Daily trend…………………………UPtrend
Weekly trend ……………………..Downtrend

Cenu dolů k úrovni 0,46 $ nepustil klouzavý průměr SMA50/open na time frame H2. Tento klouzavý průměr působí jako dynamický support, který prostě drží cenu okolo hodnoty 0,50 $. Pokud by v následujícím období došlo na překonání supportu 0,51 $, bude tato SMA 50 takovou poslední záchranou.

Zatím každý pokud o růst ceny byl zastaven resistancí v úrovni 0,51 $. Aby to navíc nebylo tak jednoduché, tak resistancí ještě procházela trend line, která také působila jako bariéra. Každopádně tato resitance byla dnes konečně překonána a bude teď naopak působit jako podpora. Z resistance se tedy stal support a my budeme doufat, že bude aktivně zadržovat korekce, které se budou snažit cenu XRP oslabit.

Aktuálně se XRP obchoduje za cenu 0,517 $ a nachází se v sevření dvou silných úrovní: supportu v úrovni 0,51 $ a resistance 0,53 $. Zde může cena konsolidovat poměrně dlouhou dobu, než se opět vydá vzhůru, ale momentálně není rozumné do trhu vstupovat. Ten, komu dnešní UP utekl, už nic nedohoní a je rozumné si počkat na retest supportu 0,51 $. V případě, že nebude support překonán, tak využít tuto korekci k nákupu. Relativně bezpečný vstup do trendu na supportu bude následně limitován resistancí 0,53 $.

Zajímat by nás měl následný vývoj okolo těchto dvou S/R úrovní. Není důležité, jestli teď bude růst pokračovat, ale jak se zachová v resistanci. Na druhou stranu, v případě poklesu, nás zajímá reakce v supportu.

Teď se nabízí korekce k překonané úrovni 0,51 $. To, jestli korekci spustí resistance 0,53 $ nebo pouhá potřeba korigovat silnou UP svíci, není vůbec podstatné. Každopádně trh se pohybuje v UPtrendu, a proto se dá předpokládat, že support pokus o down zastaví. Ale doporučuji na to raději nespoléhat, musí zde vzniknout jasný signál, že pod support již cena nespadne!


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....