12.11.18 Technická analýza LTC/USD – Support nevydržel tlak medvěda

Share This Post

Největším zklamáním je pro mě vývoj Litecoinu, předpokládaný odraz od supportu v úrovni 52 $ se tady nekoná. První kontakt se supportem sice korekci zastavil, ale následný propad Bitcoinu ovlivnil i Litecoin a ten se poroučel pod úroveň supportu. Momentálně se nabízí několik variant dalšího vývoje.

Daily trend ………………………downtrend
Weekly trend……………………downtrend

Tím, že se trh nachází v krátkodobém i dlouhodobém downtrendu, tak se šance na silnější růst zdá být celkem nepravděpodobná. Dokonce to vypadá, že LTC vůbec nereaguje na Bitcoin a cena dál oslabuje. A navíc je stále ve hře i možnost poklesu ceny na roční pivot v úrovni 37 $.

Jedna z možností je, že trh teď otestuje low v úrovni 47 $, které nepřekoná a cena začne opět posilovat. Vrátí se k současné resistanci 52 $, kterou třeba dokáže překonat a poté zamíří k druhé resistanci 57 $. Pokud by dokázala cena překonat i resistanci 57 $, tak můžeme očekávat další růst až k 80 $. To by byla ta pozitivnější varianta následujícího vývoje.

Ta horší varianta by mohla vypadat klidně takto: trh otestuje low 47 $, které překoná a zamíří na nižší cenové úrovně. Tím by se potvrdil trendový kanál a to pravděpodobně přinutí obchodníky z trhu odejít. Celkový pokles by pak mohl ukončit až roční pivot, o kterém se zmiňuji již několik měsíců.

Ještě se nabízí varianta dlouhodobé stagnace a pohybu do strany v úrovni 47 $, čímž by se vytvořila formace trojúhelníku. Spodní strana formace by dlouhodobou konsolidací na ceně 47 $ vytvořila silný support. Bohužel celkový rozsah takové formace zasahuje až do ledna roku 2019.

Důležité je počkat si na retest low a následně dobře vyhodnotit situaci. Rozhodně nesmíme zapomenout na dlouhodobý downtrend. Nenechte se strhnout do longu při prvním náznaku růstu, stále je také potřeba vnímat úrovně resistance.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Cena bitcoinu nad 20 000 USD vytváří FOMO s 620 000 novými BTC peněženkami

Nárůst ceny Bitcoinu nad 20 000 USD ve druhém...

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...