13.05.19 Technická analýza BTC/USD – Korekce minimální.. Od IX..

2
300 analyza trading11

Včera po vytvoření nového HIGH na ceně 7585 $ se trh spustil do korekce. Ovšem skutečně do minimální korekce. Marně jsem hledal vysvětlení pro současný vývoj a dnes ráno, jsem to uviděl. Bylo by pro všechny silné překvapení, pokud by se trh už nepodíval pod hladinu 7000 $..?? Dnes Vám ukážu, proč tu ta možnost je..

Situace na 1H grafu Bitstamp..

Graf 1H Bitstamp..

Začíná mě ten graf ničit, skutečně. Vidíme, že ačkoliv první dojem byl velmi silný výběr zisků a s tím spojený výprodej, opak je pravdou. Trh využil pro korekci skutečně nutné minimum. Pokles zadržel plovoucí průměr EMA55 s podporou nově vzniklého Hidden Gapu, z daily grafu (modré pásmo). Návrat kurzu nad EMA30 jen toto potvrdil..

Ráno jsem zakreslil nově další z lokálních tendencí na úrovni korekce (oranžová UP trendline, šipka), která je už v kontextu trhu velmi silně akcelerovaná. Trhu zjevně nestačí původní žlutě značená tendence, natož pak za základní od LOW trhu – zelená UP trendline..

V tuhle chvíli se zdá, že trh má zcela jasno. Já se již pomalu ztrácel a hledal jsem racionální vysvětlení, proč trh s takovou lehkostí roste. Mám dojem, že jsem na to přišel..

Jako by tu stál

Občas mám skutečně pocit, jako by nade mnou stál můj strýc a dohlížel, co s trhem vymýšlím. I když je už přes dvacet let mrtvý, jeho myšlenky a příběhy se ve mě nezapřou. Když jsem se dnes probudil s myšlenkou, co za tou lehkostí stojí, zapnul jsem komp a daily graf. Viděl jsem to tam a vznikl tento obrázek..

Schéma zkonsolidovaných hladin.. Zdroj: IXtrading.live

V obrázku vidíte červené a zelené zóny. Červené jsou enormní růst nebo případně rovnou jednorázové „pumpy“, zelené jsou naopak hladiny zkonsolidované. V potaz beru hlavně to, že Bitcoinový trh je velice mladý a stále se pohybuje v nových cenových vodách. Mnoho hladin je neověřených – nezkonsolidovaných..

V obrázku je přesně vidět, o čem mluvím. Hladiny, které v minulosti kurz snadno prorazil, byly nyní zkonsolidované a naopak, v minulosti zkonsolidované hladiny nyní trh prorazil s neskutečnou lehkostí. Víte nač narážím..??

Ano, trh skutečně pozbývá jakoukoliv technickou nutnost, vrátit se pod hladinu 7000 $.

Toto je ale velmi silné prohlášení, nechci a bráním se tomu udělat jednoznačný závěr, protože podělat se může cokoliv. Doopravdy bych očekával korekci minimálně po hladinu 6385 $ +/-, ale všichni vidíme co trh dělá. Přesto toto berte jen jako myšlenku, názor a ne fakt nebo doporučení..

Závěrem

Sám nevím, co si o tom myslet, ale je to jediné, technické a racionální zdůvodnění, proč trh prorazil velmi silný a dlouhodobý support v pásmu mezi 5800 – 6400 $ tak snadno. Ještě je ale ve hře Neckline korekce (azuro značená DOWN trendline..). Je pravda, že nedošlo na přímý dotek kurzu a že stále to může být motivací před vstupem do korekce..

Proto nepodlehněte emocím a bezhlavě do trhu nenaskákejte.. Přesto Vám nemohu v tuhle chvíli nic garantovat – ani korekci, ani růst. Stále tedy spoléhám na neckline ale pokud dojde na její průraz, budeme asi oficiálně moci říci, že DOWN trend je definitivně pryč.. Z rezistence se stane support a při pohledu na výše zmíněné, dále s ohledem na institucionální psychologii, už nebude snadné prorazit dolu..

AKTUALIZACE – 18:55 – 13.05.19

Dosaženo Neckline..

AKTUALIZACE – dotek Neckline..

Vážně by mělo přijít konečně uvolnění trhu. Měla by přijít i kdyby mini korekce. Trh je ale tak akcelerovaný a nabuzený, že ono to snad prorazí na jeden zátah…

 

 


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!

Pokud máte zájem o přístup k mým LIVE analýzám, zúčastnit se tvorby takové analýzy, zjistit, co je v trhu podstatné a co není, pokud máte problém s disciplínou nebo přímo s gamblingem, nabízím Vám možnost zapojení se do mého projektu IXtrading Akademie. Netradiční metoda výuky a aplikace institucionální strategie a uvažování. Nejedná se o signální skupinu. Učím Vás být samostatný a na signály reagovat.


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
IX..Martin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Člen
Martin

dalo by se tohle nazvat jako Double Top? a tímpádem ještě být realnych 6,4? 🙂 vyplnení Hg,podpora sma200… a to mel byt tenhle rok ve znameni akumulace kolem 6k 😀