13.12.2018 Technická analýza Qtum/BTC – Může být překonání trendové linie signál?

Share This Post

Bitcoin zatím odmítá návrat nad 3700 $ (Bitstamp), včerejší daily skončila pěkně pozitivní a bylo vidět, že přibývá nákupů. Dnes trh zatím klesá, nicméně se může jednat pouze o test robustnosti včerejší svíce. Negativní začnu být až v neděli večer, pokud cena nebude nad úrovní 3700 $ nebo v její blízkosti. Pokud by trh zůstal ve stavu, kde je dnes, tak potom ano, pak by bylo nutné konstatovat, že může propadnout přes 3300 $ až k úrovním 2900 – 2700 $, případně ještě níže.

V tomto případě už moc nezáleží na tom, jestli je cena 3300 $ nebo 2700 $, ale kde konečně najde očekávané dno. Trh Bitcoinu teď konsoliduje před dalším větším pohybem, jestli to bude UP nebo down, to teď nemohu zodpovědět. Zatím (podle weekly) vše vypadá na další oslabení, ale dokud se weekly neuzavře, tak je na předčasné soudy přece jen ještě poněkud brzy.

Ne každý trh je nutně v červených číslech, minimálně si na poslední týden nemůže stěžovat Qtum, který začíná vystrkovat růžky. Tady je potřeba počítat s dlouhodobějším náhledem, neboť skutečná změna může přijít teprve, až se cena vrátí k úrovni 0.000690 BTC. Prozatím je zřejmé překročení střednědobé trend line, která je součástí trendového kanálu. Ale tady zatím pozor, neboť daily je ještě v pohybu!

Trh opustil trendový kanál a momentálně je potřeba počkat na retest této oblasti. To by byla taková zdravá korekce, která pokud se odrazí od supportu a začne opět růst, tak potvrdí předchozí UP. V úrovni 0.000513 BTC se v předchozím období vytvořil lokální support, který byl 06.12.18 překonaný směrem down. Nicméně současný návrat nad support z toho proražení dělá falešný signál, to se často děje před změnou směru. Neříkám změnu trendu záměrně, protože trh je zatím v silném downtrendu. Daily downtrend tak silný není, proto by zde změna byla možná.

Zatím tedy bude důležité sledovat, jestli se trh dokáže dostat k úrovni 0.000690 BTC a zda tuto resistanci dokáže překonat. Samozřejmě návrat pod TL by znamenal konec růstu a trh by pravděpodobně zůstal dál v předchozím nastavení.

Každý UP proti trendu může velmi rychle otočit a zničit naší pozici. Proto pokud se rozhodnete využít případného růstu, tak hlídejte každé zaváhání trhu.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...