14.05.2018 Technická analýza ETH/USD – Člověče, nezlob se!

Share This Post

Poznáte hru „Člověče, nezlob se!“? Tak asi presne k tejto hre by sa dala prirovnať situácia na trhu. Po neviem koľkých kolách sa vám podarí hodiť číslo šesť a vy sa konečne dostávate do hry. Postavíte figúrku na štart, posuniete sa o dve-tri políčka a zrazu vás niekto iný vykopne späť do domčeka.

Asi sa v tejto metafore dnes nájde veľa traderov, ktorí v posledných dňoch v eufórii z konferencie Consensus (mimochodom, dnes začína) nakúpili ako Bitcoin, tak ostatné altcoiny s vidinou veľkých ziskov. Chvíľku to šlo hore, očakávania narastali a v tom prišiel v noci výplach a pád o 500$. Ten pád bol tak prudký asi aj s prispením zozbierania Stop-loss príkazov cestou Down. Takže sa nám zase raz potvrdila stará ľudová múdrosť: „Trpezlivosť ruže prináša“.

Po vstupe do rezistenčného pásma 700-750$ začal trh prudko posilovať, no v ďalšej ceste UP ho zastavil kĺzavý priemer MA200 (fialová). Cena začala konsolidovať a formovať vlajku. A hneď ako sa vzniknutý trojuholník zaplnil, cena sa rozbehla dole rýchlosťou nákladiaku bez bŕzd. V priebehu dvoch hodín tak Ethereum zmazalo všetky zisky z predchádzajúceho dňa. Ako support tohto pádu poslúžila MA55 (modrá), kde sa prepad zastavil a odrazil cenu späť k rastu.

Hodinový graf Bitstamp

ETHUSD140518H

Čo teda môžme teraz očakávať? Momentálne ideme UP, ale nevyzerá to na na dlhodobý rast. Cena začala stúpať aj napriek minimálnym objemom. Je to vďaka tomu, že BTC konsoliduje vo formácii vlajka. Ethereum sa snaží pri každej takejto príležitosti získať nejaké percentá k dobru, no akonáhle sa pohne Bitcoin, Ethereum padá dvakrát tak rýchlo. Ďalším faktorom je že cene sa nachádza v trojuholníku tvorenom rezistenciou MA200 a supportom MA55. Asi je každému jasné, že MA200 je oveľa silnejšia rezistencia ako support MA55.

Dnes však nebudem robiť žiadne predpovede. Na trhu vládne veľká neistota, preto uvidíme, ktorým smerom sa cena z tohto zovretia vydá. To nám naznačí aj smerovanie trhu na najbližšie hodiny či dokonca dni.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Všetok obsah na tomto webe je zdarma. Ak ste spokojní s našou prácou, budeme radi, ak nám prispejete na chod.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...