14.05.2018 Technická analýza ETH/USD – Člověče, nezlob se!

Share This Post

Poznáte hru „Člověče, nezlob se!“? Tak asi presne k tejto hre by sa dala prirovnať situácia na trhu. Po neviem koľkých kolách sa vám podarí hodiť číslo šesť a vy sa konečne dostávate do hry. Postavíte figúrku na štart, posuniete sa o dve-tri políčka a zrazu vás niekto iný vykopne späť do domčeka.

Asi sa v tejto metafore dnes nájde veľa traderov, ktorí v posledných dňoch v eufórii z konferencie Consensus (mimochodom, dnes začína) nakúpili ako Bitcoin, tak ostatné altcoiny s vidinou veľkých ziskov. Chvíľku to šlo hore, očakávania narastali a v tom prišiel v noci výplach a pád o 500$. Ten pád bol tak prudký asi aj s prispením zozbierania Stop-loss príkazov cestou Down. Takže sa nám zase raz potvrdila stará ľudová múdrosť: „Trpezlivosť ruže prináša“.

Po vstupe do rezistenčného pásma 700-750$ začal trh prudko posilovať, no v ďalšej ceste UP ho zastavil kĺzavý priemer MA200 (fialová). Cena začala konsolidovať a formovať vlajku. A hneď ako sa vzniknutý trojuholník zaplnil, cena sa rozbehla dole rýchlosťou nákladiaku bez bŕzd. V priebehu dvoch hodín tak Ethereum zmazalo všetky zisky z predchádzajúceho dňa. Ako support tohto pádu poslúžila MA55 (modrá), kde sa prepad zastavil a odrazil cenu späť k rastu.

Hodinový graf Bitstamp

ETHUSD140518H

Čo teda môžme teraz očakávať? Momentálne ideme UP, ale nevyzerá to na na dlhodobý rast. Cena začala stúpať aj napriek minimálnym objemom. Je to vďaka tomu, že BTC konsoliduje vo formácii vlajka. Ethereum sa snaží pri každej takejto príležitosti získať nejaké percentá k dobru, no akonáhle sa pohne Bitcoin, Ethereum padá dvakrát tak rýchlo. Ďalším faktorom je že cene sa nachádza v trojuholníku tvorenom rezistenciou MA200 a supportom MA55. Asi je každému jasné, že MA200 je oveľa silnejšia rezistencia ako support MA55.

Dnes však nebudem robiť žiadne predpovede. Na trhu vládne veľká neistota, preto uvidíme, ktorým smerom sa cena z tohto zovretia vydá. To nám naznačí aj smerovanie trhu na najbližšie hodiny či dokonca dni.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Všetok obsah na tomto webe je zdarma. Ak ste spokojní s našou prácou, budeme radi, ak nám prispejete na chod.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...

Kupci bitcoinů nedávají medvědům žádný manévrovací prostor

Informace z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly na...

Cena XRP vstupuje do fáze prolomení býčí vlajky

Takzvaný vzor býčí vlajky se vyvíjí, když se cena konsoliduje v...

Trh sa pripravuje na skutočnú bitcoinovú rally poháňanú ETF

Cena bitcoinu, najväčšej svetovej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie, začala...

Kupující tlačí cenu BTC nad 38 000 USD

Bitcoin krátce vystoupil nad hranici 38 000 dolarů, když...