14.06.18 Technická analýza ETH/USD – Z trhu je zase cítiť nejakú kulehu

Share This Post

Konsolidácia bola včera kratšia ako obvykle, no na „prekvapenie“ asi nie jedného z nás, cena vystrelila z vlajky opačným smerom, teda UP. Takže pokračujeme v trende posledných týždňov a na grafe máme ďalšiu bártovinu, len teraz je to pre zmenu v opačnom garde.

Po včerajšku tak máme na trhu slabučký lokálny uptrend a sám som zvedavý do kedy tento „rast“ vydrží. Na Bitcoine, približne pred hodinou, došlo k ráznemu odmietnutiu trhu prekročiť rezistenciu 6600$ a to nie je dvakrát optimistická správa. Cena sa vrátila pod 6500$ a pokračujeme v konsolidácii. Čo som si však všimol z diania za posledné tri týždne. Po bártovine zvyčajne nasleduje ďalšia, ale opačná. Takže ja čakám, že Bitcoin sa nedostane ani nad 6500$, nie to 6600$ a v najbližšej dobe pôjde jednou väčšou sviecou opäť o stupienok nižšie.

Takýto pohyb by opäť sebou strhol, aj tak už značne decimovaný a demoralizovaný, trh kryptomien. Takže čo môžme čakať?

Hodinový graf Bitstamp:

14618ETHUSD1H

V týchto chvíľach trh pokračuje v konsolidácii pod lokálnou rezistenciou 490$. Ak by sa cene nejakým spôsobom podarilo túto hladinu preraziť, mala by pred sebou ešte väčšie sústo a tým je 500$. Včera som písal, že ma fascinuje ako trh ignoruje tak silnú hranicu akou cena 500$ bezpochyby je. Ale to sme šli dole a vtedy trh ide ako splašený kôň s klapkami na očiach. No opačným smerom je to vždy krutý boj o každý dolár. Takže v prípade prekonania aktuálnej lokálnej rezistencie pôjdeme UP, ale max. k psychologickej hranici, kde sa cena buď otočí alebo opäť začne konsolidovať vo vlajke. Jediným pozitívom, ktoré v týchto chvíľach na trhu vidím, je nárast objemov obchodovania za posledné 3 dni. Inak sme stále bez adekvátneho obratového signálu a z dlhodobého hľadiska mierime k dlhodobej Trend Line.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...