14.06.18 Technická analýza ETH/USD – Z trhu je zase cítiť nejakú kulehu

Share This Post

Konsolidácia bola včera kratšia ako obvykle, no na „prekvapenie“ asi nie jedného z nás, cena vystrelila z vlajky opačným smerom, teda UP. Takže pokračujeme v trende posledných týždňov a na grafe máme ďalšiu bártovinu, len teraz je to pre zmenu v opačnom garde.

Po včerajšku tak máme na trhu slabučký lokálny uptrend a sám som zvedavý do kedy tento „rast“ vydrží. Na Bitcoine, približne pred hodinou, došlo k ráznemu odmietnutiu trhu prekročiť rezistenciu 6600$ a to nie je dvakrát optimistická správa. Cena sa vrátila pod 6500$ a pokračujeme v konsolidácii. Čo som si však všimol z diania za posledné tri týždne. Po bártovine zvyčajne nasleduje ďalšia, ale opačná. Takže ja čakám, že Bitcoin sa nedostane ani nad 6500$, nie to 6600$ a v najbližšej dobe pôjde jednou väčšou sviecou opäť o stupienok nižšie.

Takýto pohyb by opäť sebou strhol, aj tak už značne decimovaný a demoralizovaný, trh kryptomien. Takže čo môžme čakať?

Hodinový graf Bitstamp:

14618ETHUSD1H

V týchto chvíľach trh pokračuje v konsolidácii pod lokálnou rezistenciou 490$. Ak by sa cene nejakým spôsobom podarilo túto hladinu preraziť, mala by pred sebou ešte väčšie sústo a tým je 500$. Včera som písal, že ma fascinuje ako trh ignoruje tak silnú hranicu akou cena 500$ bezpochyby je. Ale to sme šli dole a vtedy trh ide ako splašený kôň s klapkami na očiach. No opačným smerom je to vždy krutý boj o každý dolár. Takže v prípade prekonania aktuálnej lokálnej rezistencie pôjdeme UP, ale max. k psychologickej hranici, kde sa cena buď otočí alebo opäť začne konsolidovať vo vlajke. Jediným pozitívom, ktoré v týchto chvíľach na trhu vidím, je nárast objemov obchodovania za posledné 3 dni. Inak sme stále bez adekvátneho obratového signálu a z dlhodobého hľadiska mierime k dlhodobej Trend Line.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...

Kupci bitcoinů nedávají medvědům žádný manévrovací prostor

Informace z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly na...

Cena XRP vstupuje do fáze prolomení býčí vlajky

Takzvaný vzor býčí vlajky se vyvíjí, když se cena konsoliduje v...

Trh sa pripravuje na skutočnú bitcoinovú rally poháňanú ETF

Cena bitcoinu, najväčšej svetovej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie, začala...

Kupující tlačí cenu BTC nad 38 000 USD

Bitcoin krátce vystoupil nad hranici 38 000 dolarů, když...