14.06.19 Dva scénare na EOS/USDT – Čo bude nasledovať?

0
analyza trading11

Ahojte traderi. Dnes som si po dlhšom času pre vás pripravil analýzu EOS. Prečo práve EOS? Na grafe vyzerá veľmi dobre a momentálne na ňom trackujeme 2 možné scénare, ktoré nám dávajú nádej na najbližšie dni.

Prečo 2 scénare?

Základom každého ziskového tradera sú scenáre. Vždy musíte mať minimálne 2 scenáre. Ľudia čo sa tradingu nerozumejú, tak zastávajú názor, že trader by mal vedieť akým smerom pôjde trh. Pravdou je, že nikto nevie akým smerom ide trh. Nikto nemá vešteckú guľu. Avšak keď si pripravíte 2, alebo 3 scenáre podľa technickej analýzy, tak ďalej viete predikovať vývoj daného grafu na základe toho ako sa graf vyvýja. V dnešnom článku si presne ukážeme ako. ďalšou veľmi dôležitou psychologickou výhodou je, že ak máte viacero scenárov, tak vás trh nikdy neprekvapí a vždy budete vedieť čo máte robiť! Keď stavíte všetko len na 1 kartu a náhodou do nevyjde, tak ste zrazu v strese a neviete reagovať na danú situáciu, pretože ste ju nečakali.

Scenár č.1

Možnosť č.1 je, že momentálne sa nachádzame vo formácii triangel z ktorej vypálime smerom hore. Targety sme určili podľa veľkosti začiatku trianglu. pri určovaní targetov máme taktiež viacero možností a z toho dôvodu ja vždy vo svojich predikciách nevyznačujem presnú hladinu, ale zónu kde by sa daný graf mal dostať. V prípade č.1 kalkulujeme teda, že EOS by z trianglovej formácie mal urobiť rast smerom nahor. V takom prípade pri raste nahor dokončil vlnu B danej korekcie

Scenár č.2

Možnosť č.2 je taká, že trianglovú formáciu prerazíme dole na nižšie uvedený support, ktorý som vyznačil modrým obdĺžnikom. V takomto prípade by samotný triangel bol vlnou B a prepad smeom nadol by už bol vlnou C a korekcia by teda bola dokončená. Po dokončení korekcie by nastal rast z danej hodnoty.

Ako danú situáciu tradovať?

Toto býva niekedy otázka za milíon pretože jedna vec je spraviť analýzu a druhá vec je to reálne odtradovať. V našich končinách máme množstvo analytikov, ale málo traderov. Ako danú situáciu teda tradovať? Znova možností je viacero.

Môžeme si zvoliť vstup s polovičným kapitálom na spodnej hrane trianglu. Ak by bol platný prvý scenár, tak by sme mali už len rásť a pozíciu by sme predali v targetoch. Ak by bol platný druhý scenár, tak by sme na modrom supporte dokúpili do pozície a spriemerovali stratu. Práve kvôli možnosti poklesu by sme vstupovali prvotne len s polovičnou pozíciou aby sme stále mali kapitál na dokup, pretože celý pokles by bol limitovaný. ďalšou možnosťou je aj vstupovať až na silnou supporte. Tým pádom by sme sa museli spoliehať, že EOS klesne. V prípade, že by neklesol a naplnil by sa prvý scenár, tak si môžeme dať order STOP – BUY nad hranu trojuholníka. Vstupovali by sme teda buď na supporte, alebo až pri prieraze trojuholníka. Správna odpoveď ako coin zobchodovať je už v traderovej hlave podľa toho ktorý štýl a stratégia mu sedí viac.

Verím, že sa vám tento článok páčil a ak by ste chceli viacero takýchto praktických článkov, tak to napíšte do komentu.

Máme tu Týždeň tradingu! Celá platená sekcia na Trading11 bola otvorená PRE VŠETKÝCH. Užite si teda naše analýzy, niečo sa naučte a sledujte hlavnú stránku tejto akcie, kde sa budú objavovať zaujímavé články, oznámenia a ďalšie menšie akcie.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku.

Ako použiť túto analýzu ?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať.
Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme qTube s.r.o. a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na