Komentář k trhu – Proč se kryptoměny nehýbou a volume klesá na tohtoroční minimum?

Share This Post

V posledních dnech je trh po prudkém propadu Bitcoinu velmi rozbitý. Tento pokles by nevadil, kdyby byl přirozeně pomalý a klesal by třeba 80-100 $ denně. Všimněte si, že když se trh rozhodl atakovat oblast supportu 6200-6000 $, vždy se jednalo o silný výprodej.

Poslední takový útok na support začal 5 září z ceny 7400 $. To bylo, když se tvořil druhý pilíř formace dvojité dno. Ještě před tím to bylo 24. července. Díky zužujícímu se pásmu horní trendline se cyklus stále zkracuje. 24. července bylo potřeba na výprodej 17 dnů, než se trh dostal k supportu. Pátého září na to trh potřeboval pouhé 4 dny a poslední pokus byl jen dvoudenní.

Pak vždy bylo na trzích 2-4 dny ticho kryptoměny jako by čekaly co se bude dít dál. Samozřejmě, tato situace nastává napříč celým trhem a prakticky nezbývá, než čekat. Ale věřte, že toto je naprosto normální.

Bitcoin v nejistém postavení

Aktuálně čekáme, zda se Bitcoin dokáže dostat nad úroveň 6200-6300 $. Možná si řeknete, že jsme z toho venku, protože trh dnes ráno dosáhl ceny 6350 $! (pak jsme se zase vrátili pod 6 300 $) To ano, jenže to nestačí, protože je potřeba, aby cena udržela tuto úroveň do druhého dne. Navíc, my teď potřebujeme, aby Bitcoin tuto hladinu udržel aspoň do poloviny příštího týdne.

Pouze taková změna oddálí na několik dalších dnů propad k nižším hodnotám okolo 5500-5000 $. Zatím to vypadá tak, že stále hrozí propad na nižší úrovně pod support – oblast 6000-6300 $ je silný support a současná cena je uvnitř tohoto supportu. Proto není tak snadné říci, jestli se výprodej na 100 % zastavil a dál klesat nebudeme.

Tolik tedy k situaci na Bitcoinu. Pokud nenastane návrat nad support, ani altcoiny nebudou nijak výrazně reagovat.

Zatím je pohyb daily svící na Bitcoinu mírně rostoucí, ale zároveň velmi utrápený, nejistý a pomalý. Já osobně neočekávám žádnou zásadní změnu. Směr vzhůru stále limituje sestupná trendline tvořící resistanci.

Vojna botů

Většina obchodníků tento stav vnímá jako nevyjasněnou situaci a nepouští se do velkých investic (proto to nízké volume). Soustředí se jen na velmi krátké obchody, které ve většině případů stejně zajišťují roboti. Až teprve zásadní změna by mohla rozhýbat trhy. Dokonce ani zalistování nových coinů nemá bez podpory Bitcoinu na jejich cenu zásadní vliv. Chvilkově cena vyletí řádově o desítky procent, ale následně se usadí a čekají až se situace napříč trhy vyjasní.

Až se tak stane, volatilita se opět zvýší a ten kdo umí trading, bude mít šanci vydělat obrovské peníze. Kompletní přístup k webu Trading11 teď můžete mít na půl roku úplně zdarma. Stačí věnovat chvilku tomuto:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!

 

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...