14.10.18 Technická analýza XMR/USD – Zatím není vhodná doba na nákup Monero

Share This Post

Vzhledem k situaci na Bitcoinu, kdy není zcela jasné, zda se dokáže dostat z oblasti silného supportu, se budu soustředit pouze na velmi krátké náhledy trhů. Bitcoin pravděpodobně bude bojovat s oblastí 6200-6500 $, a pokud by náhodou dokázal cenu dostat nad lokální resistanci 6600 $, tak velmi pravděpodobně narazí na silnou oblast 7000 $.

Ve většině případů se budou trhy snažit eliminovat silný propad způsobený prudkým poklesem Bitcoinu, a proto je celkem snadno rozpoznatelný bod, kam by se trh mohl vrátit. Většina coinů si před propadem trhu vytvořila silné konsolidační pásmo, které se stává resistancí. Monero si toto pásmo vytvořilo v úrovni 112-117 $ a jak můžeme vidět, tak se zde souběžn vytvořila formace trojúhelník. Ten byl proražený do směru trendu a následně se před pádem vytvořil pull back, který ukončil prudký propad.

Zmíněná situace naznačuje, že návrat k resistanci nebude snadný a jestli bude nadále klesat Bitcoin, tak může Monero spadnout až na ceny z listopadu 2017. To by znamenalo další oslabení k hodnotám okolo 80 $.

V současné době vidím možnost vrátit cenu k úrovni 111 $, ale v cestě vzhůru stojí překážka nenápadného low uvnitř trojúhelníku na ceně 107.800 $. Toto low bude takovou testovací cenu, která prověří, zda se může Monero pokusit o návrat k resistanci.

Z dlouhodobého pohledu však stále vidím prostor k dalšímu oslabování, nicméně jak jsem již napsal, vše záleží na tom jak se zformuje situace na Bitcoinu. Momentálně naznačuje indikátor RSI, že případný růst ceny by mohl na RSI vyvolat divergenci. Za předpokladu kdy cena Monera dosáhne hodnoty 111 $ a RSI bude v překoupené oblasti nad RSI70.

Aby mohlo Monero pomýšlet nad trvalejší změnou, tak by se současná cena musela vrátit zpět nad resistanci do pásma 120 $. Celkově by však pro trh bylo výhodné kdyby Monero zakončil rok 2018 v oblasti 130 $, protože pak by bylo pravděpodobné, že ceny se v této oblasti nad 100 $ udrží dlouhodobě.

Pokud zvažujete nákup Monera, tak ted není vhodná doba a tento nákup bych odložil do oblasti okolo úrovně 85-90 $


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!

 

Related Posts

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...

Ethereum ETF schváleno, tak proč ještě nejsme bohatí?

Mohou existovat dva hlavní důvody, proč se cena etheru...

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...