14.12.18 Technická analýza BTC/USD – Bitcoin hledá nové dno

Share This Post

Nejpopulárnější kryptoměna se nachází pod tlakem a s cenou pohybující se okolo 3400 dolarů marně hledá cestu vzhůru. Analytici z renomované organizace Weiss Rating nicméně tvrdí, že je ideální doba pro nákup BTC a to právě díky nízké ceně. Úvaha je prostá – když se trhy pokouší najít nová minima, vzrůstá počet těch, kteří chtějí výhodně nakoupit. Bitcoinu hraje do karet i to, že je ze všech kryptoměn nejméně spekulativní.

Autor: Dmitrij Gurkovskij, hlavní analytik RoboMarkets

Jeho budoucnost je nicméně stále nejistá, a protože se zatím nedočkal uznání velkých bank, zůstává velmi volatilní. Fakt, že není ničím krytý, ústí v nutnost investorů neustále kontrolovat jeho hodnotu a celkově vzato se na něj nepohlíží jako na plnohodnotný investiční instrument.

Co říká technická analýza?

TA BTC USD

Ve střednědobém horizontu – například H4 – vidíme, že cena znovu testuje korekční kanál rezistence. Pokud se Bitcoin z korekce nevymaní a prolomí klíčový support, může klesnout až k hlavnímu supportu na hranici 2600 dolarů.

TA BTC USD

V krátkodobém horizontu H1 sledujeme korekční kanál, jehož rezistence právě nyní prochází zkouškou. Když se kryptoměna dokáže protlačit přes 3445 dolarů, může cena povyskočit k odporu na 3800 dolarů. V opačném případě, pokud cena klesne pod support na úrovni 3192 dolarů, můžeme ve střednědobém horizontu očekávat další pokles.

Novogratz věří v růst

Prominentní miliardář Michael Novogratz, který má s kryptosvětem bohatou historii, tvrdí, že cena klesá zejména z důvodu, že americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) zaujímá status quo. Podle Novogratze pak kryptoměnu tlačí dolů i rozpory mezi vývojáři.

Přes to všechno však miliardář věří, že trh s kryptoměnami projde v roce 2019 renesancí a cena bitcoinu se bude pohybovat mezi třemi a šesti tisíci dolary.

To samé si ostatně myslíme i my. Všem účastníkům trhu ale nezbývá nic jiného, než čekat na reakci úřadu SEC.

Tuto analýzu nám zaslala společnost RoboMarkets.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Podľa on-chain dát bol 3. štvrťrok obdobím konsolidácie, čo Q4?

Ako sa vyvíjala situácia v oblasti kryptomien v treťom...

Čo by znamenal pád tradičných trhov pre bitcoin a ethereum?

V poslednej dobe sa z mnohých zdrojov dočítate o...

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...