15.04.18 Technická analýza XRP/USD – Pomalu a líně

Share This Post

Trhy od včera trochu stagnují ale v posledních minutách začínají znova posilovat. Každý větší pohyb na trhu končí tím, že trh začne buď konsolidovat, nebo začne okamžitě korigovat původní pohyb. Jelikož nepřišla okamžitá korekce a trh začal pouze konsolidovat, může to znamenat že růst ještě bude kousek pokračovat (pozn. korektora – už pokračuje?). Samozřejmě můžu se mýlit ale v trhu BTC zatím není žádná logická překážka, ta se nachází až v oblasti 8 700 – 9 000 $.

Bitcoin H4

Navíc konsolidací si trh vytváří přirozený support, který by později mohl bránit většímu poklesu. Záleží pouze na pohybu, který z konsolidace vznikne. Pokud by se z konsolidace rozjela korekce směrem dolů, tak tato konsolidace se stane resistancí a bude bránit příštímu pohybu nahoru.

Ripple překonal high předchozího týdne a následně i resistanci na úrovni 0,58 $. To trhu pomohlo nastartovat růst přes MA200 k hodnotě 0,70 $, kterou jsem, mimochodem, v poslední analýze označil jako obratovou zónu.

Na této ceně Ripple zareagoval korekcí, kterou zakončil na předchozí  S/R úrovni 0.62681$.

Tato cena – 0.62681 $ – tvořila spodní okraj konsolidace (zelený obdélník) a zároveň je to oblast, kde cena překročila klouzavý průměr MA200. Toto místo průniku je dočasnou úrovní supportu pro pullback.

Co bude dál ?

Prozatím silná weekly svíce dává tušit, že růst by mohl pokračovat, nicméně týden ještě neskončil a proto nelze tuto informaci brát jako směrodatnou. Trh se po korekci na ceně 0.62681$ opět odrazil a opatrně pokračuje v růstu i dnes. Pokud by se XRP dokázal dostat přes úroveň 0,70 – 0,75 $ mohlo by to vyvolat další růst k 0,80$. Tím by se cena dostala nad oblast silné resistance.

Ripple H4

Ripple našlapuje velmi opatrně a proto, že stojí před silnou překážkou resistance, se může UP pohyb zastavit již na ceně předchozího obratu – 0,70 – 0,75 $.

Ripple – H1

Pouze pokud by XRP dokázal překonat silnou resistanci a udržel cenu nad 0,80$, znamenalo by to další růst. V opačném případě může následovat návrat k high předchozího týdne, to znamená korekci k 0,57 – 0,55 $.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....