15.09.18 Technická analýza ETH/USD – Překvapí nás nový týden?

Share This Post

Situace je víceméně stejná na většině coinů napříč celým trhem. V podstatě čekáme na to, jak se vyvine situace na Bitcoinu. O tom, co se odehrává na Bitcoinu a jaké mám očekávání, jsem psal v předchozí analýze BNB. Nechci se zde opakovat, jen doplním, že vlastně čekáme, zda bude závěr týdne také pozitivní. Do konce týdne nečekám výraznější změnu, pravděpodobně se cena BTC bude pohybovat mezi 6500 – 6700 $. Korekce by pak mohla přijít v oblasti 6700 – 6900 $.

Ethereum naznačuje silnou weekly svící, že by mohl přijít konec výprodejů. Bohužel daily ukazuje jistou slabost, a tak se může stát, že si ještě sáhne k hodnotám okolo180 – 150 $. Tento pokles by mohl nastat začátkem příštího týdne a pokud nepřesáhne předchozí low, tak by se pak Ether mohl opatrně začít otáčet.

To znamená, že by se černý scénář, poklesu ETH pod 100 $, nemusel uskutečnit, nebo minimálně ne v blízké budoucnosti. Neznamená to však, že je konec oslabování. Celá věc je otevřenou záležitostí, pouze se může stát, že s posilujícím Bitcoinem si také ETH trochu polepší. Nesmíme zapomínat na to, že nedošlo k otestování úrovně 150 $ a nad současnou cenou je silná resistance končící úrovní 300 $.

V případě, že skutečně začátkem 38. týdne nastane korekce, tak může nastat hned několik scénářů. Korekce bude mírná a dosáhne pouze k úrovni 180 $, zde se pohyb zastaví a v 39. – 40. týdnu se vydá opět UP, přes high 37 týdne. Druhou variantou je dokončení cyklu tím, že bude korekce silnější a dosáhne až k hodnotám 150 $. Tato varianta by mohla být tou lepší, neboť ETH by pak mohl ukončit pokles a pravděpodobně by se v dohledné době pod tuto hodnotu nedostal.

Já si však myslím, že nastane první varianta, tedy mírný návrat na hodnoty okolo 180 $ s následným obratem. Postupný růst by pak mohl pokračovat až k úrovním 240 – 260 $. Zde bych pak byl již velmi opatrný, neboť v této oblasti může přijít prudký obrat, který zatlačí cenu k úrovni 150 $.

K pozdějšímu poklesu by nemuselo dojít, pokud by se ETH dokázal vrátit nad resistanci, tzn. pokud by se dokázal vrátit do oblasti nad 300 $. Překonáním 300 $ se může vytvořit obrácená formace H&S, která může otočit současný downtrend. Skutečností ovšem zůstává holý fakt, že překonáním úrovně 150 $ se potvrdí další pokles, který se může zastavit až v oblasti 50 – 70$.

Pohled do historie, aneb hysterie není namístě

Většina coinu včetně Bitcoinu se vrací k úrovním před spekulativním růstem k 20 tis. USD. dalo by se říct, že se cena pouze vrací k úrovním, kde by za normálních okolností byla, nebýt tohoto růstu. Já považuji předchozí nárůst za spekulativní a současný pokles je vlastně pouhým návratem k běžným cenám.

Pokud se podíváte na věc velmi zeširoka, tak ETH se klidně může vrátit na ceny okolo 25 – 20 $. Na takové hodnoty by se ETH vrátil pravděpodobně pouze krátce, nějakým spikem. Dnes je to sice trochu sci-fi, nicméně high roku 2016 bylo 21 $ a open roku 2017 začínalo na 8 $. Když se podíváme na rok 2018, tak nastal nejdříve neskutečný růst k úrovni 1470 $, a ted je cena slabých 200 $.

Z pohledu dlouhodobé tvorby ceny se jedná o brutální selhání ETH a velikou nejistotu pro obchodníky. Proto se nelze na trh dívat jen z krátkodobého hlediska, ale zase pokles do oblasti 25 $ by byl neskutečnou příležitostí, koupit ETH za velmi výhodnou cenu. Obchodníci nebudou chytat konec korekce, ale budou čekat na nějakou jistotu. Pravděpodobně bude potřeba, aby ETH začal v nějaké úrovni dlouhodobě konsolidovat.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...