16.06.18 Technická analýza ETH/USD – Na vážkach

Share This Post

Stále pokračuje konsolidácia a trh slimačím tempom kráča do rozhodujúcej fázy. Dnes sa pokúsim byť pozitívny a pozrieme sa na kriptotrh trošku inak. Takže najprv sa pozrieme čo sa na trhu deje.

Cena včera spravila ďalšiu vlnku a tým sa nám trošku vyjasnila aktuálna situácia. Na grafe vznikol trojuholník, ktorý trh pomaličky zapĺňa. No dlho sa nenačakáme. Podľa daného supportu a rezistencie, by sa mohol začať lámať chlieb ešte v priebehu dneška, prípadne v noci.

Hodinový graf Bitstamp:

16618ETHUSD1H

Ktorým smerom sa na koniec trh vydá, je absolútne nepredvídateľné. Takže nám neostáva nič iné ako čakať a pripraviť sa na obe možnosti.

No teraz sa poďme venovať pozitívnym veciam. Kam nakoniec cena vypáli je v týchto chvíľach viac-menej relevantné. Treba sa dívať do budúcnosti a na fundamenty, ktoré sa v poslednej dobe objavujú. Ešte na konci roka, to bola jedna negatívna správa za druhou. Dnes je tá situácia úplne iná. Pozitívne správy sa hrnú z každej strany a to len svedčí o tom, že krypto neumiera. Práve naopak. To, čo dnes vidíme je iba pripravovanie pôdy pre veľkých inštitucionálnych investorov. Kryptotrh bol ešte tak rok dozadu doslova divoký západ, kde nevládli žiadne pravidlá. Pozrite sa na situáciu dnes. Americké úrady vstupujú do hry a prijímajú opatrenia na ukončenie manipulácie s cenou kryptomien. Štáty Európskej únie, ktoré sa ešte pred nedávnom bránili tejto novej technológii a hrozili zákazmi, dnes otáčajú a lákajú potencionálnych investorov v oblasti kryptomien na rôzne úľavy a zlepšovanie podnikateľského prostredia v ich prospech. Čína, ktorá ešte iba pred nedávnom úplne zakázala obchodovanie s kryptomenami, začína prijímať zákony v prospech krypta a možno ešte v tomto roku opäť povolí svojím občanom doň investovať. A tak by som mohol pokračovať.

Bez ohľadu na aktuálnu cenu, rast krypta v budúcnosti je neodvratný a začínajú to chápať aj jeho najväčší skeptici a odporcovia. Takže aj keď dnes klesneme, nespanikárte. Po búrke stále vyjde slnko.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...