16.06.18 Technická analýza ETH/USD – Na vážkach

Share This Post

Stále pokračuje konsolidácia a trh slimačím tempom kráča do rozhodujúcej fázy. Dnes sa pokúsim byť pozitívny a pozrieme sa na kriptotrh trošku inak. Takže najprv sa pozrieme čo sa na trhu deje.

Cena včera spravila ďalšiu vlnku a tým sa nám trošku vyjasnila aktuálna situácia. Na grafe vznikol trojuholník, ktorý trh pomaličky zapĺňa. No dlho sa nenačakáme. Podľa daného supportu a rezistencie, by sa mohol začať lámať chlieb ešte v priebehu dneška, prípadne v noci.

Hodinový graf Bitstamp:

16618ETHUSD1H

Ktorým smerom sa na koniec trh vydá, je absolútne nepredvídateľné. Takže nám neostáva nič iné ako čakať a pripraviť sa na obe možnosti.

No teraz sa poďme venovať pozitívnym veciam. Kam nakoniec cena vypáli je v týchto chvíľach viac-menej relevantné. Treba sa dívať do budúcnosti a na fundamenty, ktoré sa v poslednej dobe objavujú. Ešte na konci roka, to bola jedna negatívna správa za druhou. Dnes je tá situácia úplne iná. Pozitívne správy sa hrnú z každej strany a to len svedčí o tom, že krypto neumiera. Práve naopak. To, čo dnes vidíme je iba pripravovanie pôdy pre veľkých inštitucionálnych investorov. Kryptotrh bol ešte tak rok dozadu doslova divoký západ, kde nevládli žiadne pravidlá. Pozrite sa na situáciu dnes. Americké úrady vstupujú do hry a prijímajú opatrenia na ukončenie manipulácie s cenou kryptomien. Štáty Európskej únie, ktoré sa ešte pred nedávnom bránili tejto novej technológii a hrozili zákazmi, dnes otáčajú a lákajú potencionálnych investorov v oblasti kryptomien na rôzne úľavy a zlepšovanie podnikateľského prostredia v ich prospech. Čína, ktorá ešte iba pred nedávnom úplne zakázala obchodovanie s kryptomenami, začína prijímať zákony v prospech krypta a možno ešte v tomto roku opäť povolí svojím občanom doň investovať. A tak by som mohol pokračovať.

Bez ohľadu na aktuálnu cenu, rast krypta v budúcnosti je neodvratný a začínajú to chápať aj jeho najväčší skeptici a odporcovia. Takže aj keď dnes klesneme, nespanikárte. Po búrke stále vyjde slnko.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...