16.11.18 Technická analýza ETH/USD – Další oslabení může pomoci růstu

Share This Post

Setrvačnost výprodeje Bitcoinu má stále znatelné obrysy a není se čemu divit po takovém pohybu. Začalo to tento týden, a proto obchodníky velmi zajímá, kde nakonec týden zavře. Trh Bitcoinu v podstatě dosáhl na nejnižší úroveň prvního cyklu 5400 $ (Bitstamp). Samozřejmě reálně trh dosáhl až k úrovni 5200 $, ale vrátil se nad 5400 $ a v současnosti konsoliduje v oblasti 5500 $.

Až se vše uklidní, tak by měl pravděpodobně následovat návrat k resistanci 6200 $. O tom jsem psal v analýze Bitcoinu. Zatím se trh jen tak převaluje, ale věřím, že to nebude dlouho trvat a uvidíme návrat k resistanci.

Od altcoinů asi nelze čekat nějaké zázraky, protože jak jsem zmínil, obchodníci většinou čekají na weekly. Ethereum se propadl v marketcapu na třetí příčku a po korekci Bitcoinu zůstává na ceně 175 $.

Daily trend …………………….downtrend
Weekly trend………………….downtrend

Bohužel musím říct, že se ETH může ještě kousek propadnout k úrovni 155 $, a pokud tato úroveň nepustí cenu níže, tak je zde slušná šance, že ETH začne pomalu otáčet. Stále platí, že pokud se při návratu dokáže cena dostat přes 300 $, tak může posilovat i nadále. V opačném případě bude pravděpodobně dlouhodobě konsolidovat.

Velmi negativní by bylo oslabení trhu pod 150$, potom by se nabízel skutečně nepříjemný pád až pod 100 $. Proto je úroveň 155 $ takovou pomyslnou poslední záchranou. Samozřejmě jen za předpokladu, že se již situace na Bitcoinu uklidnila. Aktuálně spíš očekávám pozvolné oslabování k úrovni 155 $ a pokud bude retest úspěšný, tak se může cena postupně vrátit nad roční pivot 200 $.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...