17.04.18 Technická analýza LTC/USD – Ostře sledovaný Litecoin

Share This Post

Bitcoin konsoliduje v úzkém pásmu 7960 -8160 $ a většina altcoinů následuje tento poklidný pohyb do strany, ale Litecoin jako kdyby měl vlastní hlavu a nezajímal ho zbytek trhu.

Podíváme se, jak se změnila situace od poslední analýzy uveřejněné 14. dubna.

V poslední analýze jsem zmínil 140 $ jako klíčovou hladinu která může ovlivnit další vývoj trhu. Ač to vypadalo, že tato cena LTC vlastně nezajímá, tak dnes se trh pokusil otestovat tuto úroveň a nutno říct, že zatím úspěšně drží.

V době psaní této analýzy trh opouští pásmo 137-140 $, ale zatím je svíce na H4 grafu v běhu a proto nelze tento pokles brát jako směrodatný. Musíme si počkat až se svíce zavře a otestuje tímto poklesem MA200.

Litecoin H4

Pokud se svíce H4 udrží nad resistancí (140 $) bude to pozitivní  signál pro další přikoupení pozic a růstu ceny k hodnotám druhé resistance ležící na cenové úrovni 160-170 $.
Cena se nesmí dostat pod resistanci 137-140 $, protože by to mohlo vyvolat pokles k hodnotám 126-116 $. Pokud však k poklesu dojde, tak je pravděpodobné, že se trh později pokusí tuto malou, ale důležitou resistanci znovu překonat, neboť potřebuje otestovat cenu 160 $.

Cena 160 $ může zastavit pozitivní náladu na úrovni weekly již koncem týdne. Pokud se tam vůbec Litecoin dokáže dostat. Tato cena je důležitá, neboť se jedná o high 13. týdne, o této ceně jsem se více rozepsal v předchozí analýze .

Nesmíme zapomínat, že tento růst jde proti silnému downtrendu. Jedná se tedy o pouhou korekci a proto prudký pohyb dolů nebude ničím nečekaným.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...

Morehead: Bitcoinové rally je na ceste

Generálny riaditeľ investičnej spoločnosti Pantera Capital, Dan Morehead, v...

Komunita vyzývá roboty, kteří spamují krypto vlákna Twitteru

Twitter je platforma pro členy komunity, kde mohou diskutovat...