17.07.18 Večerný update vývoja altcoinov – zelená vlna pokračuje

Share This Post

Pumpa BTC zapríčinila enormný rast aj vo svete altcoinov. Najmä však voči USD. Hodnota voči BTC však klesá, no myslím si, že len krátkodobo. Aj keď niektoré indikátory vykazujú medvedie signály, treba to brať s rezervou. Rast BTC pravdepodobne zapríčiní aj rast altcoinov.

XLM/BTC

Stellar napĺňa môj odhad zo včerajšej analýzy. Na 4h grafe STOCH RSI indikoval formáciu dvojitý vrchol (double top). Tá bola potvrdená a nastal pokles. Z pohľadu 6h grafu je na STOCH RSI priestor na pokles a na MACD sa prekrížili krivky smerom nadol, takže očakávam test šedej zóny.  Veľká pumpa na BTC spôsobuje aj na ostatných altcoinoch odbyt kapitálu a následný presun do BTC. Určite nie na dlho. Scenár je preto stále platný a myslím si, že sa dostaneme na dno šedej zóny. No mení to situáciu v tom, že teraz by som bol vážne ostražitý so shortom, pretože dotyk môže zapríčiniť nasledujúci rast. Je len otázka času kedy altcoiny začnú nasledovať BTC, preto je reálne, že počas najbližších dní otestujeme zelenú rezistenciu na úrovni 3660 Satoshi.

xlm

BNB/BTC

Vo včerajšej analýze som bol viac naklonený rastu, no upozorňoval som, že prípadné uzavretie pod MA 55 môže zapríčiniť pokles. Trh nedokázal udržať silný support na úrovni 19 300 Satoshi. Posledná zelená sviečka na 4h grafe (pred dumpom) nám naznačila, že tlak na cenu je vysoký. To znamená jediné, že bude nasledovať pokles. Predávajúci dokázali otestovať support na úrovni 18 350. Snaha predávajúcich bude dostať cenu naspäť medzi hranice obchodného channelu. Cena sa od supportu mierne odrazila a keď ho prerazí nasledujúci cieľ je na úrovni 17 700. Myslím si, že cena túto úroveň môže otestovať, no predpokladám, že nebude dlho trvať, aby sme sa vrátili do zelených čísel. Pokiaľ test hornej hranice bude neúspešný, dôležité bude preraziť rezistenciu na úrovni 19 300. To určite nebude jednoduché.

bnb

XMR/USD

Monero sa dostalo mierne nad úroveň 140 USD. Trh následne otestoval hornú hranicu šedej zóny, od ktorej sa odrazil nahor. Situácia však vyzerá, že po nejakej dobe môžeme zaútočiť na úroveň 157 USD. Po pumpe BTC sa síce znížila hodnota voči BTC ale voči USD rastie. Monero má silu na to, aby sme prerazili úroveň 150 USD a tak sa dostali na zelenú rezistenciu. Ďalší vývoj ťažko predikovať, záleží od pohybu BTC. Po tomto vzostupe očakávam, že by sme sa mohli odraziť naspäť na úroveň 150 USD, kde by sme ju nejaký čas testovali.

monero

LTC/USD

Litecoin krásne prerazil dlhodobú trendline a môžeme vidieť otočenie trendu. Vďaka pumpe BTC nastal strmší nárast voči USD než som očakával. Včera sme spomínali, že prerazenie rezistencie na hladine 81 USD zapríčiní ďalší rast. Po dosiahnutí úrovne 84,5 USD nasledovala mierna korekcia a otestovanie supportu na úrovni 81 USD. Následne cena krásne vystrelila do zelenej zóny, kde si možno nejakú dobu pobudne. V hre je aj otestovanie teraz už červeného supportu na úrovni 84,5 USD. To by mohlo vytvoriť ďalší priestor na rast.

ltc

XVG/BTC

Verge pravdepodobne uzavrie pod MA 55. Nie je to dobré znamenie. Stále sa však pohybujeme v šedej zóne, takže analýza zo včera ostáva platná. Na druhej strane očakávam rast aj napriek negatívnym signálom do pár dní, najmä kvôli pumpe BTC.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...