18.07.18 Technická analýza ETH/LTC/XRP – Ohlédnutí za pumpou

Share This Post

Hezky se na to dívá, ale na můj vkus trochu rychlá akce. Poslední takový zázrak byl viděn na Bitcoinu 11. dubna, kdy se trh odrazil od 6800 $ a cena následně rostla až k 10 000 $. Osobně bych ted do trhu nevstupoval, ale počkal bych, až se situace uklidní a trh nám ukáže zda, chce tuto dlouhou svíci korigovat, nebo bude pokračovat dál v růstu. Zatím však stále máme (ač si můžete myslet své) daily downtrend, stejně tak na weekly grafu.

Podívejme se co tento rychlý růst udělal s coiny

Technická analýza ETH/USD

Ethereum poskočilo z 470 $ na 512 $ a trh stojí před resistancí 526-536 $. Maximum však vidím v úrovni 560 $. Podle RSI je H6 a H4 již překoupená a může nastat mírná korekce. Daily má zatím ještě rezervy, ale pokud se cena dostane k resistanci, pravděpodobně se také dostane do překoupené oblasti.

Ethereum H4

Technická analýza LTC/USD

Litecoin nedávno vytvořil formaci dvojité dno. Formace je dobře vidět na daily grafu a její neckline je v úrovni 90 $. Dnešní pohyb Bitcoinu využil také Litecoin, když posílil z 83 $ na 90 $. Na můj vkus trochu málo, když si vezmeme, že Bitcoinu se podařilo připsat 600 $. Litecoin má před sebou resistanci a rozhodnou cenu 101 $. Obě oblasti tvoří silnou překážku a můžou vrátit cenu k 60 $.

Litecoin H4

Technická analýza XRP/USD

Ripple samozřejmě nemůže zůstat pozadu. Silně poškozený XRP se snaží připsat nějaké body pro investory. Pohyb BTC pomohl růstu XRP z ceny 0,47 na 0,51. Není to moc, ale pro XRP po těžkých týdnech ztrát nemalá vzpruha. Ale tady pozor! Dnes cena narazila na roční pivot v úrovni 0,5134 $ a H4 naráží na MA360. Nicméně, XRP má technický potenciál růst až k 0,66 $. Tady bych ale začal být opatrný.

Ripple H4

Všimněte si že většina coinu je na TF-H4 podle indikátoru RSI již silně překoupena a proto bych se vůbec nedivil korekci.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....