18.04.18 Technická analýza LTC/USD – Naděje umírá poslední

Share This Post

Poslední dva dny to vypadá, jako by trh již neměl sílu na pokračování růstu, ale co když je to jen náš pocit a trh se pouze připravuje a sbírá sílu k většímu skoku?

Litecoin teď na H4 narazil na klouzavý průměr MA200 a swingové low z 18.03.18. &sby toho nebylo málo, tak daily se pere s klouzavým průměrem 30. Tato oblast je pro růst ceny velmi komplikovaná a navíc nám situaci značně komplikuje nečekaný pokles Bitcoinu.

Hodně obchodníků čeká, až se situace vyjasní, protože od poslední analýzy se toho moc nezměnilo. Nicméně, včera na TF H4 vznikl signál k růstu, ovšem vzápětí ho další svíce znegovala a trh se zatím marně pokouší dostat přes včerejší high na daily.

Pokud se trh dokáže prodrat přes úzké pásmo resistance a konečně se usadí nad cenou 140 $, bude to pro LTC skutečná výhra. Věřím, že mnoho obchodníků si oddechne a možná začne uvažovat nad dalším přikoupením do pozic.

LItecoin H4

Takto snadno může vypadat situace na menších TF, kdy je skutečně cena 140$ pomyslným mostem mezi růstem a pádem  Ve skutečnosti je situace na LTC složitější a skutečný růst a změnu může přinést pouze překonání high z 13. týdne, které leží v resistanci na cenách 160-170 $

Pokud trh skutečně překoná tuto resistanci na hodnotách 137-140 $, tak má v cestě další překážku. Tou je dlouhodobá trend line, která na obchodníky působí jako psychologická bariéra a proto, pokud se trh na trend line zasekne, většinou reagují negativně.

Trochu detailnější pohled přináší graf H1

Litecoin H1

Ale pro nás to může být pěkná příležitost. To, že trend line zastaví růst, by mohlo vyvolat návrat k ceně 140 $. Následný odraz (pullback) by mohl vyvolat prudkou reakci, neboť vlastně dojde k odrazu od supportu. To bude jasný signál, že trh se vrátil k technice a opět se můžeme spolehnout, že bude dodržovat technické úrovně. Z trhu zmizí nervozita a cena by mohla začít konzistentně růst až k hodnotám kolem 160 $. Psychickou oporou může být také trendový kanál na TF-H1 a indikátor RSI, který se odrazil od hladiny 50 a zatím se nevytváří žádná RSI divergence.

Trh je stále v silném downtrendu a otočení do UPtrendu bude trvat ještě několik dnů a dost možná i týdnů. Vše bude skutečně záležet na tom, jestli se trhu podaří zdolat toto komplikované pásmo a dostat cenu nad resistanci.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

 

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....