19.04.18 Technická analýza XVG/BTC – Včera, dnes a zítra

Share This Post

Verge je poměrně mladý a na můj vkus je okolo něho až moc velký rozruch (takové coiny nemám rád). Říká se, že i negativní reklama je reklamou přitahující pozornost. Jenže na kryptotrzích může být taková reklama kontraproduktivní.

Již několik týdnů se spekulovalo, že Verge uzavře výhodnou spolupráci se silným partnerem, ale dlouho nebylo zřejmé, kdo to bude. Samozřejmě se spekulovalo, že by to mohl být portál PornHub a tento týden už je to oficiální. Každá informace je pro trh fundamentem, na který reaguje. Pojďme se podívat jak na informace o novém partnerství reaguje trh z pohledu technické analýzy a kde jsou místa případných reakcí, které můžou bránit v dalším pokračování růstu/poklesu.

O novém partnerovi projektu Verge jsme již včera psali.

Vraťme se na začátek

V roce 2016 se Verge plácal a konsolidoval cenu prakticky na nulové hodnotě. Coin se začal hýbat až v dubnu minulého roku, kdy  zažil posílení z ceny 0.00000003 BTC na 0.00000015 BTC. Není to mnoho, ale bylo zde vidět, že si coinu všimla nějaká pump&dump skupina, která pomohla vzbudit pozornost mezi spekulanty.

První velká pumpa

Poté trh opět začal upadat a celé 4 týdny se nic nedělo. Až náhle pátý týden po první pumpě přišel silnější nákup, který vyhnal cenu na 0.00000048 BTC. Verge si zažil první pumpu již v březnu 2016, ale poté byl trh prakticky bez zájmu obchodníků. Jenže tato první pumpa vytvořila historické maximum 0.00000054 BTC, které působilo jako resistance pro budoucí růst.

Druhá velká pumpa

Toto maximum trh otestoval 22.05.17 kdy svíce dosáhla maxima 0.00000076 BTC, ale zavřela silně negativně na hodnotě 0.00000043 BTC. to by za normální situace vyvolalo korekci, nicméně zde se projevila euforie retailových nadšenců, kteří trhu sice nerozumí, ale proto že se o coinu již hodně mluví, tak ho kupují a ženou cenu hodně nahoru k hodnotě 0.00000190 BTC.

VERGE WEEKLY ,

Další den euforie graduje a zájem veřejnosti stoupá. Nákupy vyženou cenu na nové historické maximum 0.00000246 BTC. Wau, neuvěřitelné! Během 9 týdnů se cena dostala z 0.00000003 BTC, na šílených 0.00000246 BTC.

V obchodních fórech a sociálních se začíná mluvit o novém nadějném coinu VERGE, jenže i tvůrci chápou, že tak rychlý růst jejich coinu je sice skvělý, ale může ho to rychle zničit a spekulanti chápou, že tento coin může přinést pěkné zisky ale trh je přepálený a potřebuje pauzu. Zájem ještě tentýž týden začne oslabovat a zavírá skutečně negativně na ceně 0.00000126 BTC. Cena je stále vysoká, bohužel, svíce zavírá pod předchozím high a to začne vyvolávat otázky – co se to stalo?

Samozřejmě, nastane panika a lidi se raději coinu zbavují a proto trh po několika týdnech padá až k ceně 0.00000054 BTC – prvního historického maxima.
Z této úrovně se stává support poté, co se na něm cena poklesu zastavila a začala následně opět růst

VERGE WEEKLY

Trh se při odrazu od supportu a následném růstu potřebuje chytit nějakého opěrného bodu. Jedním z nich může být silná reakční svíce a druhou je historické maximum
0.00000246 BTC.

Moon

Bohužel, trh nemá sílu překonat ani jeden z těchto bodů a tak po nadějném 3-týdenním  růstu opět kolabuje a padá zpět k supportu. Toto je velmi důležitý okamžik, protože druhý dotek je zároveň 3 technickým bodem na supportu a následující týden se rozjíždí – pravděpodobně po fundamentální zprávě – jeden z největších pohybů v historii VERGE.
Prudký pohyb vytváří novou reakční svíci, která překonává v jediném týdnu všechny dosavadní překážky a vytváří nové historické maximum na ceně 0.00000395 BTC.

VERGE WEEKLY

V té době nikdo nepochybuje o tom, že VERGE je nový skvělý coin, o kterém ještě uslyšíme a který může hodně lidem vydělat spoustu peněz a proto do něj začíná investovat další vlna nadšených spekulantů. Přidávají se i silní hráči. Cena na tento podnět nových peněz a fundamentálních informací spouští skutečně vlnu nebývalých rozměrů a s dalším týdnem žene VERGE do závratných výšin až k ceně 0.00001980 BTC!!! – současného a historického maxima.

VERGE WEEKLY

Dlouhá reakční svíce, která vytvořila poslední historické maximum, 0.00001980 BTC, po 33 týdnech od první pumpy vytvořila široké pásmo s maximem 0.00001980 BTC a minimem 0.00000253 BTC.

Přítomnost a budoucnost

Poté co vlastníci oznamují partnerství s PornHub-em se cena řítí dolů a protože zatím není konec týdne, nemůžeme z jistotou říci, kam až můžeme klesnout. Můžeme však počítat s tím, že pokud tento dump nezadrží druhý support na ceně 0.00000395 BTC, bude následovat pokles k  low 0.00000253 BTC – nejdelší historikcé svíce.

Zde by se mohlo rozhodnout, jestli trh má ještě potenciál a partnerství s PornHub-em mu bude prospěšné, ovšem pokud cena hlesne takto hluboko, tak bych se nedivil, kdyby trh otestoval první support na ceně 0.00000053 BTC.

Zatím je současná weekly nebezpečně silná a to může dosavadní úspěchy coinu VERGE hodně smazat. Když se teď podíváme zpátky, tak je vidět, jak trh reaguje na fundamentální a technickou analýzu a nebýt fundamentálních zpráv které pomohli VERGE k současným cenám, tak si myslím, že zcela reálně by byl VERGE na úrovni  prvního supportu – zn. na hladině 0.00000053 BTC.

Uvidíme tedy, jak skončí tento týden a v pondělí se opět podíváme, co nám řekne weekly graf a zaměříme se nižší TF jako je daily a H4.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

 

 

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...