18.10.18 Technická analýza XRP/USD – Zastaví silný tlak medvědů lokální support?

Share This Post

Na Bitcoinu se toho dnes moc zásadního nezměnilo a stále konsolidujeme v úzkém pásmu několika desítek dolarů. Čím déle bude konsolidace probíhat, tím bude nervozita investorů stoupat, já osobně dnes večer očekávám spíše oslabení než pokus o nárůst ceny.

Co se dá dělat, XRP nemá bohužel sílu, aby atakovalo resistanci v úrovni 0,51 $, proto se teď v podvečer vytvořila korekce, která tlačí cenu dolů. Neviděl bych to nikterak dramaticky, spíše to vnímám jako vhodnou příležitost nakoupit na nižších hodnotách.

Daily trend …………………………velmi slabý UPtrend
Weekly trend…………………….. stále silný downtrend

Postupně nám slábne UPtrend, který vytvořila silná svíce 18. září při oznámení Ripple, že  Xrapid vstupuje do ostrého režimu. Momentálně se začíná tvořit silná negativní daily a trh by mohl dosáhnout k úrovni 0,44 $. Pokud zde trh nezačne reagovat, tak může pokles přetrvat i v následujících dnech.

Tuto korekci jsem sice předpokládal, ale dovolil jsem si predikovat, že se vytvoří až v resistanci okolo úrovně 0,51 $. Bohužel trh začal selhávat těsně nad 0,47 $. Samozřejmě vidíme v trhu signály, že později bude trh pokračovat UP k hodnotě 1 $. Zatím je ale stále aktuální pokles do oblasti supportu v úrovni 0,30 $. Ovšem nezdá se mi příliš, že dnešní pokles může dosáhnout až takto hluboko. Prozatím očekávám reakci na hodnotě 0,44 $, ale s největší pravděpodobností to nebude stačit na návrat k resistanci 0,51 $. Spíše zde očekávám reakci a následný UP k hodnotám jen 0,46 $. Trh však musí na úroveň 0,44 $ reagovat

Ještě daleko silnější je však support v úrovni 0,42 $. Proto platí, že pokud by lokální support 0,44 $ selhal, tak nás pravděpodobně čeká návrat k 0,42 $. Původní předpoklad byl, že korekce vzniklá v úrovni resistance 0,51-52 $ zamíří právě k úrovni 0,42 $. Tedy se zdá, že vše funguje dle plánu, až na jednu maličkost, že korekce se začala tvořit o něco dříve.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...