18.11.18 Technická analýza BTC/USD – Tak se nám vyplnil sektor 2, a kam teď?

Share This Post

Bitcoin stále konsoliduje v pásmu 5600 – 5400 BTC, na tuto možnou konsolidaci jsem již ve své analýze upozorňoval. Pokud dokáže Bitcoin posunout oblast konsolidace do poloviny týdne alespoň o 200 – 300 $ výše, tak by se pomalu mohla začít formovat UP korekce. Samozřejmě zmiňuji korekci jako minimum, které může Bitcoin udělat pro pozitivnější vývoj v následujícím období.

Může se klidně stát, že korekce nepřjde a trh se rovnou rozjede a začne mazat zisky. Většina altcoinů jen opatrně našlapuje, teď skutečně není jasné, jestli se ze současné konsolidace vytvoří pohyb UP. Konsolidace na Bitcoinu je zatím velmi malá a je viditelná na menších TF. To, co potřebujeme vidět i na větších TF, je přesunutí daily na high pin baru 5641 $, který vznikl 15.11.18, tedy druhý den po pádu. Je uplně jedno, která daily to bude, ale ideální by to bylo například v polovině týdne nebo koncem příštího týdne. Pokud by se cena dokázala vrátit nad 5600 $, tak by to mohlo nastartovat růst až do oblasti 6000 – 6200 $.

Pokud však bude býkům chybět dostatečná razance v překonání resistance 6200 – 6600 $, tak by mohl trh začít opět konsolidovat. Bohužel to by pravděpodobně znamenalo později další propad. Tímto současným pádem k úrovni 5200 $ se pouze vyplnil první časový profil, o kterém jsem psal zde.

Přikládám původní graf z dlouhodobé analýzy tenký led.

Bohužel, na řadu může přijít druhý profil, který zasahuje až k úrovni 4400 – 4400 dolarů. Takový scénář může nastat právě ve chvíli, kdy cena nedokáže překonat resistanci 6200 $. Já samozřejmě nevím, jestli se časový rámec třetího profilu skutečně vyplní. Nicméně na vyplnění druhého profilu to také dlouho nevypadalo a podívejte se na trh dnes. Prudkou korekcí vstoupil trh do třetího profilu a ukrojil z něj 50%, ale je pravda, že cena zůstala uvnitř původního pomyslného trojúhelníku. To samo o sobě může být dobré znamení, ale jak říkám, rozhodne nakonec resistance 6200 – 6600 $.

Proto nezapomínejme na tuto silnou resistanci v případě, že Bitcoin začne korigovat předchozí ztráty! Nepodléhejte fenoménu FOMO a přesvědčení sama sebe, že právě začal tzv. Bull Run. Může to tak být, ale trh musí překonat resistanci a už se pod ní nesmí vrátit!! Do té doby je stále aktuální myšlenka vyplnění i třetího časového profilu (třetího sektoru 6200 – 4000 $), který může ukončit dlouhodobý výprodej. Všechny uvedené ceny jsou z burzy Bitfinex, ale na časové sektory to nemá žádný vliv, jsou platné i pro burzu Bitstamp nebo Coinbase.

PS: Mějte na paměti, že se nacházíme ve velmi silném downtrendu na všech úrovních!


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....