18.11.18 Technická analýza BTC/USD – Tak se nám vyplnil sektor 2, a kam teď?

Share This Post

Bitcoin stále konsoliduje v pásmu 5600 – 5400 BTC, na tuto možnou konsolidaci jsem již ve své analýze upozorňoval. Pokud dokáže Bitcoin posunout oblast konsolidace do poloviny týdne alespoň o 200 – 300 $ výše, tak by se pomalu mohla začít formovat UP korekce. Samozřejmě zmiňuji korekci jako minimum, které může Bitcoin udělat pro pozitivnější vývoj v následujícím období.

Může se klidně stát, že korekce nepřjde a trh se rovnou rozjede a začne mazat zisky. Většina altcoinů jen opatrně našlapuje, teď skutečně není jasné, jestli se ze současné konsolidace vytvoří pohyb UP. Konsolidace na Bitcoinu je zatím velmi malá a je viditelná na menších TF. To, co potřebujeme vidět i na větších TF, je přesunutí daily na high pin baru 5641 $, který vznikl 15.11.18, tedy druhý den po pádu. Je uplně jedno, která daily to bude, ale ideální by to bylo například v polovině týdne nebo koncem příštího týdne. Pokud by se cena dokázala vrátit nad 5600 $, tak by to mohlo nastartovat růst až do oblasti 6000 – 6200 $.

Pokud však bude býkům chybět dostatečná razance v překonání resistance 6200 – 6600 $, tak by mohl trh začít opět konsolidovat. Bohužel to by pravděpodobně znamenalo později další propad. Tímto současným pádem k úrovni 5200 $ se pouze vyplnil první časový profil, o kterém jsem psal zde.

Přikládám původní graf z dlouhodobé analýzy tenký led.

Bohužel, na řadu může přijít druhý profil, který zasahuje až k úrovni 4400 – 4400 dolarů. Takový scénář může nastat právě ve chvíli, kdy cena nedokáže překonat resistanci 6200 $. Já samozřejmě nevím, jestli se časový rámec třetího profilu skutečně vyplní. Nicméně na vyplnění druhého profilu to také dlouho nevypadalo a podívejte se na trh dnes. Prudkou korekcí vstoupil trh do třetího profilu a ukrojil z něj 50%, ale je pravda, že cena zůstala uvnitř původního pomyslného trojúhelníku. To samo o sobě může být dobré znamení, ale jak říkám, rozhodne nakonec resistance 6200 – 6600 $.

Proto nezapomínejme na tuto silnou resistanci v případě, že Bitcoin začne korigovat předchozí ztráty! Nepodléhejte fenoménu FOMO a přesvědčení sama sebe, že právě začal tzv. Bull Run. Může to tak být, ale trh musí překonat resistanci a už se pod ní nesmí vrátit!! Do té doby je stále aktuální myšlenka vyplnění i třetího časového profilu (třetího sektoru 6200 – 4000 $), který může ukončit dlouhodobý výprodej. Všechny uvedené ceny jsou z burzy Bitfinex, ale na časové sektory to nemá žádný vliv, jsou platné i pro burzu Bitstamp nebo Coinbase.

PS: Mějte na paměti, že se nacházíme ve velmi silném downtrendu na všech úrovních!


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...