2 důvody, proč je Ethereum výnosnější než Bitcoin a dosáhlo 700 $

Share This Post

Hop, a je to tam! Bitcoin si dnes od radosti poskočil, narazil hlavou do zdi a alty udělaly něco podobného. Jednou z kryptoměn, která rostla v tandemu s Bitcoinem, je i Ethereum. Za posledních 24 hodin udělalo zisk 9,73% a aktuálně se obchoduje těsně nad hladinou 700 $. 

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Na burze Binance se ho někomu podařilo prodat za 714,99 $, čímž se vytvořilo 2,5leté maximum. Ether naposledy stál 700 $ v květnu 2018. A jak můžete vidět na grafu, následný dump byl opravdu silný.

Ethereum

Čtěte také: PŘÍBĚH: Vytěžil 55 000 BTC. Mohl být miliardář, ale prodal je za 5 $

DeFi projekty zvyšují poptávku po Ethereu

Toto ovšem není rok 2018! Kryptoměna Ethereum mezitím dozrála jako víno, a to hned v několika aspektech. Fanoušky této technologie jistě potěší, že Ethereum si v roce 2020 konečně našlo využití v reálném světě.

Od dubna totiž sledujeme boom na DeFi trhu. Kapitalizace tohoto odvětví vzrostla z 600 milionů dolarů na současných 13,3 miliardy, a to vše díky kvalitním projektům jako Maker, WBTC, Uniswap či Compound. Ty fungují na Ethereum síti, čímž zvyšují poptávku po ETH.

Vzestup různých stablecoinů, decentralizovaných burz či lending platforem Ethereu v tomto roce rozhodně pomohl ve zhodnocení předběhnout Bitcoin. Zatímco BTC zaznamenal růst o cca 350%, v případě Etherea to bylo téměř 600 procent!

Významný pokrok v technologickém vývoji Ethereum sítě

Druhý důvod, proč Ethereum v tomto roce dosáhlo 700 $, je vývoj nových technologií, které umožňují zrychlit fungování sítě. Ethereum donedávna fungovalo na stejném principu jako Bitcoin. Mineři ho těží pomocí grafických karet či ASIC minerů. A během toho také potvrzují transakce a smart kontrakty.

Čtěte také: TOP 5 burz, které podporují staking Etherea: Získejte pasivní příjem držením ETH

Nová platforma Ethereum 2.0, která byla v rudimentární formě spuštěna 1.12.2020, však funguje na základě stakingu. Je to rychlejší a energeticky nenáročný proces. Navíc velký pokrok udělaly i 2nd layer scaling projekty.

Chcete koupit Ethereum? V tom případě jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance. Vytvořte si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáte slevu 5% na obchodní poplatky.

Můžeme směle tvrdit, že Ethereum je v současnosti technologicky nejvíce pokročilá kryptoměna na trhu, a díky tomu sedí na druhé příčce v kapitalizaci. První je samozřejmě Bitcoin, jehož největší výhodou je, že ho zná úplně každý a nakupují ho i instituce. Bitcoin je takové digitální zlato, zatímco Ethereum lze přirovnat spíše k IBM, či k Microsoftu.

Jak to bude v roce 2021? Bude Ethereum pokračovat ve vytváření zisků a opět předčí Bitcoin ve zhodnocení? Přečtěte si naši analýzu a možná v tom budete mít jasno:

Vianočný špeciál: Bitcoin vs Ethereum v roku 2021, ktorý coin má väčší potenciál?

Related Posts

Elon Musk může spojit SpaceX a Teslu do technologického impéria v hodnotě 5 bilionů USD

SpaceX vstoupila na burzu teprve před několika dny, ale investoři už začali řešit další možný krok. Tím by mohlo být spojení SpaceX a Tesly do jedné obří technologické skupiny.

Hackeři zasáhli OpenAI přes oblíbenou open source knihovnu

OpenAI potvrdila bezpečnostní incident, který souvisí s rozsáhlým útokem na open source ekosystém.

Elon Musk usiloval o absolutní kontrolu nad OpenAI a navrhoval spojení s Teslou

Sam Altman, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti OpenAI, předstoupil v úterý před federální porotu v kalifornském Oaklandu.

Napětí kolem Íránu opět roste, cena ropy zůstává nad 100 dolarama

Ceny ropy na začátku týdne prudce vzrostly. Důvodem je ostrá reakce amerického prezidenta Donalda Trumpa, který označil íránskou odpověď na americký mírový návrh za „zcela nepřijatelnou“.

Elon Musk potvrdil zahájení masové výroby autonomního Tesla Cybercabu

Společnost Tesla zahájila ve své továrně Gigafactory Texas masovou výrobu autonomního robotaxi s názvem Cybercab.

Akcie na nová maxima vyhnalo FOMO, tvrdí Barclays

Akciové trhy se podle analytiků Barclays dostávají na nová maxima především kvůli FOMO, tedy strachu investorů z toho, že propásnou další růst.