20.05.18 Technická analýza – LTC/USD – Býkům možná dojde dech

Share This Post

V pátek jsem zde uvedl, že na Litecoinu směřujeme k supportu 115 $, protože situace  na weekly skutečně naznačuje další oslabování. Může to změnit poslední den týdne, pokud by Bitcoin dokázal vrátit cenu k oblasti 8600 $?<

Jak se zdá naděje umírá jako poslední, neboť během dnešního dne se cena BTC skutečně vrací k úrovni 8500-8600 $.

Pokud si trh Bitcoinu toto pásmo udrží tak se příští týden můžeme podívat zpátky k 9000 $ a postupně by se mohla cena propracovat přes 10000 $. V takovém případě by to byl návrat k původnímu plánu a to, že směřujeme k silné resistanci v oblasti 11 800 $.

Ale teď už se zase pojďme podívat, jak dnešní růst Bitcoinu působí na cenu Litecoinu.

Dnes Litecoin roste a situace vypadá mnohem lépe, než vypadala v pátek nebo včera. Nicméně ,Litecoin zatím silně zaostává za Bitcoinem a vypadá to, že LTC má trochu jiné plány.

Ale možná to nevadí, protože pokud by začal Bitcoin příští týden opět posilovat, tak se pravděpodobně také Litecoin vydá vstříc lepším zítřkům.

Litecoin – Daily

Dnešní Litecoin by se musel dostat do oblasti 150-160 $ než zavře dnešní daily. Pak by to vypadalo i s LItecoin velmi pozitivně stejně, jako to vypadá pozitivně teď na Bitcoinu.

Dnešní pozitivní růst LTC by se mohl zastavit 145-146 $, proto jsem zatím skeptický k tomu, že by se cena LTC mohla dnes propracovat až k úrovni 150-160 $.

Podívejte se na H4 a především indikátor RSI, zde se dostala hodnota přes RSI50, trh zareagoval růstem, ale RSI je poněkud rychlejší než samotný trh. Hrozí proto situace, kdy tržní cena dospěje k hodnotě 146 $ (hodnota resistance) a RSI bude v tu stejnou dobu již v překoupené oblasti nad 70. Taková situace pravděpodobně vytvoří RSI divergenci a to by vedlo ke korekci a tím pádem by se potvrdila moje myšlenka, že LTC ještě nechce tak dynamický růst jaký by se od něj čekal v porovnáním s BTC.

Litecoin – H4

Věřím, že mnozí z vás si další oslabení LTC nepřipouští a přemýšlejí již optimisticky, ale pozor, den ještě neskončil a pokud by se trh dokázal dostat dnes k 150-160 $, ale nakonec by toto pásmo nedokázal udržet, tak nás pravděpodobně další oslabování čeká v příštím týdnu. To samé platí pro Bitcoin.

Pokud si BTC neudrží své pásmo 8500-8600 $, tak se pravděpodobně příští týden podíváme pod 8000 $.

Ale technicky je správně to, co Bitcoin předvádí teď. Minulý týden sice BTC zavřel na první pohled silně negativně, ale právě že jen na první pohled. Tento týden potřebujeme potvrdit že reakce  pod úrovní 10,000 $ byla skutečně zaměřena jen na krádkodobou korekci . Možná že zatím nepotvrzená situace na BTC drží zpátky také Litecoin.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...