21.4.2018 Technická analýza ETH/USD – Konsolidácia je nevyhnutná

Share This Post

Trh posledné dni nabral celkom na obrátkach a dostal sa z ceny 360$ až na dnešné maximum, čo bolo 624.75$. A keďže nie je možné aby cena iba rástla, je nevyhnutná korekcia a konsolidácia aby nedošlo k presýteniu trhu. Zároveň sa na hodnote 630$ až 660$ dolárov nachádza silná rezistencia, na ktorej prekonanie potrebuje trh nabrať nové sily.

Hodinový graf Bitstamp:

ETHUSD21.4H

Ako písal včera kolega, trh prekonal dlhodobú Up Trend Line veľmi opatrne a bez väčších objemov. No po následnom jej otestovaní (viď hodinový graf) okamžite nasledoval prudký nárast až k hodnote 625$. Prečo skončil rast práve tam? Dôvod môžeme vidieť na dennom grafe. Cena narazila na kĺzavý priemer MA200, ktorý momentálne bráni ďalšiemu rastu a tvorí tak pohyblivú rezistenciu.

Denný graf Bitstamp:

ETHUSD21.4D

V najbližších hodinách môžme očakávať ďalší pokles ceny až k dlhodobej Trend Line, kde by malo dôjsť k spomaleniu prepadu a následnému odrazu. Ak by Trend Line aktuálnemu poklesu nedokázala odolať, je veľmi pravdepodobné, že cena klesne až k MA200 z hodinového grafu, čo bude hodnota cca 540-550$. Tam sa potom rozhodne o ďalšom jej smerovaní. Ale na to si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Update

Aktuálne sa na hodinovom grafe vytvorila formácia Hammer. Cena zareagovala na kĺzavý priemer MA55 a došlo k jej odrazu. Ak dôjde aj k následujúcemu potvrdeniu tejto formácie ďalšou zelenou sviecou, bude to signál k nákupu a pokračujúcemu rastu. Neobchodovať, pokiaľ nedôjde k úplnému uzavretiu potvrdzujúcej sviece.

ETHUSD21.4HA


Všetok obsah na tomto webe je zdarma. Ak ste spokojní s našou prácou, budeme radi, ak nám prispejete na chod.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...