22.05.18 Technická analýza – XLM/USD – K růstu zatím není důvod

Share This Post

Vypadá to velmi znepokojivě, když dvě předchozí weekly potvrzují, že se nebude jednat o velkou korekci a v pondělí opět zamířil Bitcoin do oblasti 8300$, ale kdyby mělo dojít k větší korekci, tak už by k ní pravděpodobně došlo na úrovni weekly (samozřejmě se můžu mýlit).

Dle mého skromného názoru, pokud bych měl přirovnat situaci na trhu BTC k počínání jediné osoby, tak řeknu: už má potvrzeno, že pod úroveň XY se nedostane, tak zkouší alespoň drobné poklesy, aby ještě přidal do svého portfolia pár dalších nákupů za výhodnější cenu.

Samozřejmě trh ani náhodou netvoří jediný silný hráč, je to jen spekulativní přirovnání, ale věřím, že weekly nakonec zavře pozitivně kolem hodnoty 8600-9000.

Tím že oslabuje Bitcoin, oslabuje také první dvacítka altcoinů včetně Stellar, na který se dnes podíváme z pohledu TA.

Daily trend     …………………………..Downtrend
Weekly trend ……………………………UPtrend
Volume (24h) ……………………………$ 26 926 300 USD / 3 264 BTC

Downtrend na daily je čerstvou záležitostí, a proto se může stát, že náhlý růst opět vrátí trh do UPtrendu.

Pod cenou je aktuálně úroveň tvořená předchozím high 0.28222880$ a je to nejbližší reakční level, který bude rozhodovat o tom, jestli trh přestane oslabovat. Odrazí se a začne růst nebo bude pokračovat do silného supportu na ceně 0.21024650$?

Daily

Stellar – Daily
V případě propadu do silného supportu bude záležet na reakci trhu, jedná se o silnou úroveň i na úrovni weekly. Pro to v případě proražení tohoto supportu už nepůjde jen o malý pokles pod support, ale půjde o razantní oslabení. Naopak pokud support cenu odrazí, tak vznikne velmi silný UP pohyb, osobně pokud bych zvažoval nákup XLM, tak to udělám právě na tomto supportu, samozřejmě až poté co by trh vytvořil signál.
 

Graf 2

Stellar – H4

Trendový sestupný kanál vytváří poměrně široký prostor pro korekce, a proto i větší pohyb UP může vypadat jako znovuobnovení tržního růstu. Ovšem pozorný obchodník registruje v trhu tři zásadní věci které nám říkají, že nákup v tento čas je riziko. První je reakční cena 0.28222880$, která je pro obchodníky silným lákadlem, a proto se čeká s nákupy až podle reakce na této hladině. Druhým faktorem je trendový kanál, který říká, že růst má omezení a třetím faktorem je prohýbající Downtrend a obchodovat proti trendu je riziko vždy.

Proto si musíme uvědomit, že obchod proti trendu by měl být z místa, které logicky může cenu silně odrazit. Chytat pár drobných jen proto, že předchozí H4 je silná, je opravdu rizikový přístup k obchodování a hlavně jedna silná svíce není signálem k dlouhodobějšímu růstu a už vůbec ne k vstupu do trhu.

Aktuálně se TF-H4 nachází pod úrovní resistance 0.32471707$, kterou trh prorazil před několika dny a nyní pouze provádí druhý návrat k této ceně (předchozí pokus nebyl úspěšný), ale indikátor RSI je právě pod úrovní 50 a trh před resistencí. To znamená, že k překonání zmíněné ceny nemusí vůbec dojít a s další svící může trh zamířit opět dolů. Samozřejmě pokud by trh tuto rezistenci nakonec překonal, bude mu v cestě stát horní okraj trendového kanálu.

Situace na TF-H1 se nese ve znamení konsolidace v úzkém pásu, kolem zmíněné ceny rezistence 0.32471707$.


Stellar – H1
 
Je evidentní, že trh má na malém TF s touto cenou problém a navíc tuto oblast komplikuje klouzavý průměr MA200, který bude bránit růstu možná více než samotná rezistence  0.32471707$.

Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...