21.06.18 Technická analýza ETH/USD – Zatiaľ ani hore, ani dole

Share This Post

Ethereum nás aj naďalej drží v napätí a neistote kam ďalej. No ako už všetci určite viete, nie je to Ethereum, ktoré rozhoduje samo o svojom osude. O jeho smerovaní rozhodne, ako už mnohokrát pred tým, práve Bitcoin.

Hodinový graf Bitfinex:

22618ETHUSD1H

Bitcoin stále konsoliduje a zapĺňa formáciu, ktorú vyznačil kolega v jeho analýze z 20.06.18. Ja mám túto formáciu zakreslenú od poslednej veľkej pumpy a trh jej hranice rešpektuje, čo potvrdil aj tretím dotykom. Podľa vzhľadu formácie sa dá predpokladať, že sa pripravujeme na ďalší veľký prepad. No taktiež je tu ešte stále nejaký priestor na menši rast.

Podobná formácia ako na Bitcoine sa vyskytuje aj na Ethereu, akurát jej rezistencia nie je zatiaľ potvrdená tretím dotykom. To znamená, že jej sklon môže byť o nejaké to percento vyšší. Aj v prípade Etherea je tu menši priestor pre rast. O tom písal včera druhý kolega v analýze na tento altcoin.

Z dlhodobého hľadiska však môžme očakávať ďalší pokles. Formácia o ktorej hovorím sa nazýva stúpajúci klin. Ak sa takáto formácia vytvorí v Downtrende je signálom pre pokračovanie trendu. A to je presne náš prípad.

Šesťhodinový graf Bitfinex:

22618ETHUSD6H

Takže predikcia je asi taká, že aj keď cena ešte môže stúpnuť, tak viac ako 560$ to asi nebude. Najbližšie dva tri-dni ešte budeme vypĺňať vyznačenú formáciu a potom… Na šesťhodinovom grafe vidíte, že rovnakú situáciu sme mali medzi 25. májom až 7. júnom. Trh taktiež nemal žiadne pevné základy, taktiež tam nebol žiaden signál a taktiež sa to otočilo prakticky iba vo vzduchu.

Rád by som vám napísal, že to tak nebude, že trh formáciu zruší. Bol by som strašne rád, ak by som sa mýlil. Tento stav neustáleho klesania neprospieva nikomu. Ľudia strácajú dôveru v nás, v technickú analýzu a všeobecne v kryptomeny lebo niekde vzadu v mysli majú zafixované, že krypto zhodnocuje peniaze o desiatky, ak nie stovky percent ročne. Buhužiaľ, najlepšie  časy, kde  skákali takéto sumy už máme za sebov a myslím si, že hype okolo krypta ako koncom minulého roku tak skoro neuvidíme.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...