21.06.18 Technická Analýza EOS/USD – hype okolo nového mainnetu je pryč

Share This Post

EOS má snahu růst, ale novinky mu nepřejí. Blížíme se ke konci týdne a EOS pomalu ztrácí volatilitu, jeho současná cena je 10,4760 $ (čtvrtek, 21. června) a mírně klesá.

EOS technicka analyza

„Současná situace naznačuje, že teď není ta nejlepší chvíle na nákup EOS. Pokud digitální měna prorazí pod cenu 9,0887 $, existuje zde vyšší pravděpodobnost klesajícího trendu, který by mohl cenu zavést až na 8,0000 $,“ tvrdí Dmitriy Gurkovskiy, hlavní analytik společnosti RoboForex.

Na druhou stranu, i scénář, kde kryptoměna prorazí nad střednědobou rezistenci na ceně 10,5000 $ a 10,5500 $, není zcela mimo hru. V takovém případě by další směřování trendu záviselo na celkové náladě trhu a také fundamentu. EOS má stále šanci dostat se zpět na 12,0000 $, ale díky novým zprávám je digitální měna stále pod vysokým tlakem.

Tato kryptoměna se stále drží v rozpětí mezi supportem na ceně 9,0800 $ a rezistencí na ceně 10,8500 $. Podle MACD můžeme očekávat pokles, na časovém rámci D1 se nachází v negativní oblasti a klesá. Stochastic na druhou stranu nesignalizuje jasný směr, nachází se v pozitivní oblasti a pohybuje se současně s linií.

Z fundamentálního hlediska EOS ovlivnilo pozastavení sedmi účtů, na kterých jsou podle podezření schraňovány ukradené prostředky. V diskuzích již koluje názor, že EOS porušilo vlastní zásady ochrany osobních údajů tím, že zasáhlo na účtech klientů.

Účty byly pozastaveny poté, co na nich údajně proběhla podezřelá aktivita, což by mohlo znamenat, že se na nich nachází ilegální prostředky. Takové zásahy většinou proběhnou po soudním řízení a v tomto konkrétním případě ECAF neschválilo pozastavení účtů a žádná taková autorita k tomu neměla právo. EOS se po shromáždění důkazů rozhodlo pozastavit účty dle svého vlastního uvážení.

Taková rozhodnutí vedla k názorům, že EOS není schopno nabídnout svým klientům „volný kryptoměnový trh“. Takové názory jsou však opodstatněné, jelikož decentralizace je hlavním důvodem, který přitahuje nové uživatele, a pokud ji není dosaženo, počet uživatelů bude ubývat.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....