22.3.18 Technická analýza XRP/USD – Ripple, spící obr!

Share This Post

Už od pondělí upozorňuji, že by se na trhu XRP mohla vytvořit obrácená formace H&S. Dnes konečně trh dosáhl ceny 0,62680, které bylo potřeba dosáhnout, aby se tato formace vykreslila. Neckline není sice ideální a já jsem k těmto formacím trochu skeptický, nicméně pokud trh zareaguje, znamená to vždy poměrně zásadní pohyb.

Daily trend ………………….středně silný down trend.

Na co tedy čekat?

Tento pohyb by nám mohl pomoci dostat cenu do bezpečné zóny nad resistencí, ale nejdříve musí překročit tzv. neckline, který je vlastně pro samotný trh rezistentní hladinou nacházející se na ceně 0,71500 $.

XRP/USD

Situace na XRP není vůbec jednoduchá, neboť cesta vzhůru je jednak proti silnému trendu, navíc, struktura trhu je velmi členitá a bude proto aktivně brzdit každý pokus o posílení.  Vše spíše vypadá na další oslabování, ale nějaké posílení ceny by bylo dobré, protože pokud se Bitcoin začne znovu propadat na nižší hodnoty, mohlo by to pro XRP za současné situace znamenat velmi nepříjemné oslabení. Pokud se podaří nabrat nějaké zisky, může to výrazně zmírnit dopad případného dumpu, který se skutečně z dlouhodobého pohledu nabízí jako reálný.

Pokud nám formace H&S přece jen přinese nějaké posílení ceny, stejně musíme být velice opatrní. Cesta vzhůru bude složitá díky struktuře trhu a nesmíme zapomínat ani na situaci Bitcoinu, která také nahrává návratu na nižší ceny.

Pozitivní signál

Naopak, pozitivním signálem pro XRP by bylo, kdyby formace H&S skutečně zabrala a posunula by cenu nad resistenci, případně ještě výše, ideálně třeba k 0,83 -0,90 $.

Negativní signál

Kdy poznám, že formace i cena selhala a budeme dále oslabovat? K takovému scénáři dojít může a my musíme být připraveni na obě varianty.

Pokud by se trh vydal rovnou dolů přes 0,62700 $, tak bude zcela zásadní, jak se trh zachová u současného dna nacházejícího se na ceně 0,53750 $.

V případě, že toto low bude překonáno a svíce začnou zavírat pod touto hladinou, tak bude následovat další pokles, který může skončit až na 0,30 $.

Je Ripple spící obr?

Token XRP je potřeba brát spíše jako akcii firmy, než jako kryptoměnu, nicméně jedná se o třetí nejsilnější instrument kryptotrhu. Současné oslabení může být čistě spekulativní záležitostí. Přece jen, investoři mají rádi, když se nakupuje levně a prodává draze. Ripple je spící obr, který až se usadí v bankovní sféře a zaujme nějaké finální postavení, může velmi snadno kapitalizací překonat samotný Bitcoin. Když se podíváte, kolik institucí spolupracuje s Ripple, tak je velmi podivné, že cena jednoho tokenu XRP je stále pouhých 0,60 $. Nečekejte však finanční zisk okamžitě, XRP je běh na dlouhé trati!!!


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme, kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit a  spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!  Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno .

Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné!

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...