24.06.18 Technická analýza LTC/USD – Nepropadejte panice

Share This Post

Tak nám to padá jako kapky deště z nebe, ty také může zastavit jen tvrdá zem. Já si tak říkám ať už je za tím pádem panika investorů nebo silné prodeje na futures, tedy záměrné oslabování díky velkému kapitálu, tak ať už to padne na dno a je klid. Nepodléhám panice, ale každý náznak UP přichází na logických úrovních a tedy je to skoro vždy platný signál, jenže vzápětí přijde ledová sprcha a člověk je spíš otrávený. Jako kdyby někdo hlídal každou korekci a hned do toho hodil nový prodej na futures. Nicméně všem kteří panice podléháte. Uvědomte si, že open roku 2017 byl 4,40 $ a low 2017 je 3,60 $, z dnešního pohledu je cena 80 $ stále luxusním zhodnocením LTC!

Litecoin padá jako všechny coiny vázané na Bitcoin a jak jsem psal v dnešní analýze Etherea, Bitcoin má před sebou týden, kdy si musí obhájit současný pokles pod 5919 $. Bohužel, žádný coin, a to ani Litecoin, nebude mít jasno, kde se nachází jeho dno, dokud to dno nenajde samotný Bitcoin.

Daily trend ………………………. Downtrend
Weekly trend ……………………. Downtrend
Volume (24h) …………………… 441 978 000 $ /71 122 BTC

V době psaní této analýzy se Litecoin obchoduje za 81,32 $ a toto oslabení odpovídá ztrátě -1,36% za posledních 24h.

Přesto se dají nalézt nějaké silné úrovně, na kterých může LTC korekčně reagovat. Bohužel bych si od těchto korekcí moc nesliboval, právě kvuli situaci na Bitcoinu. Jedna taková úroveň je 68.50 $. Pokud se tady trh zastaví a nebude se dál propadat, může zde vzniknout korekce zpět k úrovni 115 $, ale tak snadné a rychlé to nebude. Jednak musí zareagovat na 68.50 $ a druhá nepříjemná věc je daily sestupný trendový kanál, který by bylo vhodné touto korekcí přeskočit.

Litecoin – Daily

Tyto úrovně jsou totiž platné pro 2D graf a jako takové neplatí třeba pro MN svíce. Úroveň 68.500 $ vytažená z 2D grafu platí pouze do pondělí, ale musí dnes nebo zítra tuto úroveň trh zasáhnout, případně jí prorazit. Pak zde máme měsíční level 82 $, u kterého bude důležité, jak se na něm zachová daily svíce 31.06.18. Na tento level máme tedy ještě spoustu času. Ale poslední level, který může zastavit současný propad ještě v přijatelné úrovni, je weekly 59.20 $. Toto je cena, která může zavřít 2-týdenní 1,2,3 GAP. V případě, že by úroveň 68.5 $ a 59,20 $ nebyla úspěšná je možné, že si LTC sáhne na kulaté číslo
50 $, jakožto pověstné stéblo pro tonoucího. Psychologická úroveň většinou nezklame a vytvoří aspoň menší korekční vlnu. Otázkou však je, zda to bude stačit na otočení negativní nálady. Přece jen, 50 $ je stále v oblasti trendového kanálu a ten zatím cenu pevně svírá. Několik dalších nevyřízených záležitostí je v úrovních kolem 10-15 $, ale nechce se mi věřit, že by se trh propadl tak hluboko. I když nikdy neříkej nikdy.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Čo by znamenal pád tradičných trhov pre bitcoin a ethereum?

V poslednej dobe sa z mnohých zdrojov dočítate o...

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...